wesele - dekoracja

Wesele to niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej osoby, bez względu na płeć, wiek, przekonania religijne. Jednym z większych problemów, jaki mają zaproszeni na uroczystość weselnicy, jest znalezienie odpowiedniej do okoliczności formy wręczenia nowożeńcom pieniędzy. O tym, jak zapakować pieniądze na ślub warto pomyśleć wcześniej, przygotować się do tego, zwłaszcza jeśli chcemy wysilić się na coś więcej — w tej kwestii, niż przekazanie koperty z tzw. wkładką.

Jak zapakować pieniądze na ślub? — podejście tradycyjne

Jednym z najpopularniejszych sposobów na rozwiązanie problemu, jak zapakować pieniądze na ślub jest ofiarowanie ich w kopercie w towarzystwie bukietu kwiatów. Kopertę można również zastąpić różnego rodzaju przedmiotami dnia codziennego jak: woreczki lniane i bawełniane, kartony, pudełka, worki czy ekotorby. Duża część z wymienionych opakowań może być poddana personalizacji albo w formie okolicznościowego druku, albo haftu w postaci np. dat i inicjałów ślubujących. Jeśli zastanawiasz się jak zapakować pieniądze na ślub, łącząc klasykę z nowoczesnością, warto pokusić się o stylowe ozdoby w postaci wstążki, liściku, suszonych kwiatów czy też wosku kopertowego.

Jak zapakować pieniądze na ślub w niekonwencjonalnej, ciekawej formie?

Poza podejściem tradycyjnym, coraz większa liczba gości weselnych poszukuje informacji na temat, jak zapakować pieniądze na ślub w sposób zapadający w pamięć. Do jednych z ciekawszych alternatyw pakowania gotówki na wesele jest wykorzystanie do tego celu balonów, wykonanie z pojedynczych banknotów tortu, bukietu, czy też zakupienie specjalnego drzewka, do którego przyczepia się banknoty.

Alternatywnym sposobem na to, jak zapakować pieniądze na ślub w ciekawy sposób, jest użycie np. samochodu zabawki i wypełnienie jej według własnego pomysłu, czy też wykorzystanie klasycznej bombonierki z tą różnicą, że zamiast czekoladek, wypełniamy jej wnętrze złożonymi banknotami.