Dobrze prowadzona rehabilitacja może zdziałać cuda. Pomocne są nie tylko regularne ćwiczenia, ale także profesjonalny wysokiej jakości sprzęt. To, że jest on drogi i trudno dostępny można włożyć między bajki. Wózek inwalidzki, łóżko rehabilitacyjne i wiele innych sprzętów medycznych możemy teraz wypożyczyć.

Dochodź do zdrowia we własnym domu

Rehabilitacja jest konieczna w wielu sytuacjach zdrowotnych, często po wypadkach. Może być niezwykle skuteczna, jeżeli będzie przeprowadzana zgodnie ze sztuką i z pomocą specjalistycznego sprzętu. Zwykle trwa dłuższy czas, ale kiedyś się kończy, dlatego warto rozważyć wynajem sprzętu rehabilitacyjnego. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że możemy z niego korzystać w naszym ulubionym miejscu, czyli we własnym domu. Dzięki temu możemy do sprawności wrócić szybciej. Podczas okresu rehabilitacji musimy też wypełniać nasze codzienne obowiązki, a to ułatwi nam z pewnością wózek inwalidzki. Wynajem w Warszawie jest możliwy dzięki ofercie firmy „Rent-Med”. W ich asortymencie są wózki, z których mogą korzystać osoby po urazach, a także w podeszłym wieku, które z racji wieku mają problemy z poruszaniem się. Wózek inwalidzki nie jest przeznaczony jedynie dla tych, którzy nie mają władzy w nogach, ale także dla słabych czy mających problemy z poruszaniem się. 

Wózek elektryczny dla niezależnych 

Komfortowe miejsce do rehabilitacji i nabierania sił można stworzyć we własnym domu z pomocą specjalistycznego sprzętu medycznego. Służą do tego łóżka rehabilitacyjne, chodziki, balkoniki i inne ułatwiające poruszanie się oraz powrót do zdrowia akcesoria. Nie tylko w domu, ale i poza nim niezastąpione będą wózki inwalidzkie elektryczne, które mają tę zaletę, że można je wprawić w ruch bez użycia rąk. Dzięki temu użytkownik wózka nie musi korzystać z pomocy opiekuna, aby wózek ruszyć z miejsca czy się zatrzymać. Korzystanie z elektrycznego wózka inwalidzkiego zapewnia jego użytkownikowi dużą samodzielność i niezależność. Wprawienie go w ruch i poruszanie się nim wymaga mniej wysiłku niż w przypadku tradycyjnych wózków. W sytuacji gdy nie jesteśmy przekonani do tego, czy wózek elektryczny to dobry wybór dla nas lub naszego podopiecznego, warto go wypożyczyć, aby to sprawdzić.

A może skuter?

Alternatywą dla wózków są skutery elektryczne, które pozornie przypominają wózki elektryczne, ale różnią się zastosowaniem i budową. Pomocne są osobom, którym ze względu na podeszły wiek czy stan zdrowia nie potrafią pieszo pokonywać większych dystansów. Skuterem można wybrać się na zakupy, w odwiedziny lub po prostu na przejażdżkę. Od typowych skuterów różnią się przede wszystkim siedziskiem, które jest o wiele szersze i wygodniejsze. Dzięki temu zapewnia ono wygodę i stabilność osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Skuter elektryczny ma też więcej kół niż tradycyjny, bo trzy lub cztery, co powoduje, że jest on bardziej stabilny i bezpieczniejszy. Zaletą skuterów elektrycznych jest także to, że mogą one rozwinąć większą prędkość niż wózek, ale mimo to można nim się poruszać po ulicach bez uprawnień.