Wielka Brytania poza Europejskim Obszarem Gospodarczym

Dnia 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, ale również, o czym się nie wspomina, Europejski Obszar Gospodarczy. Dla przeciętnego klienta banku oznacza to wzrost opłat za np. przelewy z PL do UK. Wszystko dlatego, że banki w Wielkiej Brytanii muszą dostosować swoje procedury do przepisów unijnych, aby tym samym zadeklarować swoim klientom swobodny przepływ ich pieniędzy. Tak duże zmiany nigdy nie są tanie, ponieważ wymagają pracy dodatkowych pracowników. Niestety, jeżeli bank ponosi koszty, to klient również. Brytyjskie banki już zaktualizowany swoje cenniki przelewów do krajów Unii Europejskiej.

Przelewy z PL do UK — Wielka Brytania zostaje w SEPA!

Jest to dość dobra informacja, ponieważ oznacza to, że nadal znajduje się w programie tanich przelewów wewnątrzunijnych. Taki przelew może zostać zlecony niestety wyłącznie w euro. Zgodnie z założeniami SEPA nadawca musi znać pełne koszty wykonania przelewu jeszcze przed jego wysłaniem do odbiorcy. Koszty te muszą zostać podzielone pomiędzy nadawcę i odbiorcę (opcja SHA). Niestety przelewy z PL do UK nie są za bardzo korzystne. Wykonanie takiego przelewu wiąże się z podwójnym przewalutowaniem (z funta na euro i z euro na złotówki), co się kompletnie nie opłaca.

Przelewy międzynarodowe z EasySend — przelewy z PL do UK

Dzięki korzystaniu z EasySend możesz wysłać pieniądze w szybki oraz bezpieczny sposób, a dodatkowo po korzystnym kursie. Przelew dojdzie do odbiorcy w jeden dzień roboczy, więc masz gwarancję, że pieniądze będą na koncie. Możesz również skorzystać z opcji przelewu w 10 minut. Musisz za niego dodatkowo dopłacić, ale jest to opcja idealna dla tych, którym zależy na czasie. Opcja ta dostępna jest w dni robocze w godzinach od 7:00 do 17:00 i wyłącznie dla przelewów przekazywanych na rachunki prowadzone w walucie GBP w Wielkiej Brytanii. Za taki ekspresowy przelew zapłacisz tylko 15 złotych.