Odpowiednia ekspozycja zdjęć tudzież plakatów to kwestia, która towarzyszy nam zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wszyscy lubimy bowiem, gdy wieszane treści prezentują się niezwykle estetycznie. Plakaty firmowe nadają profesjonalizmu biurom, zaś te umieszczane w salonie sprawiają, że czujemy się lepiej w naszych czterech kątach. To właśnie z tego powodu, jednym z najpopularniejszych akcesoriów jest tu ramka zatrzaskowa, nazywana także ramką OWZ. Skrót ten bierze się ze słów „otwórz, włóż, zamknij”, nawiązując tym samym do prostoty umieszczenia plakatu tudzież dokumentu w ramce. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tych niezwykle popularnych akcesoriów.

 

 

Prostota oprawy

 

Jeszcze kilka lat temu, użycie ramek kojarzyło nam się z użyciem śrub i klipsów, które z czasem mogły ulegać zniekształceniom lub najzwyczajniej w świecie się gubić. Nowoczesna ramka zatrzaskowa rozwiązuje ten problem, wykorzystując cztery rozwierane profile. Po umieszczeniu pod nimi plakatu lub dokumentu, brzegi ramki wystarczy po prostu zamknąć. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę, umożliwiając sprawną wymianę eksponowanych treści. Ramki OWZ zamieniają również klasyczne szyby na wyjmowane folie PCW. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że w przypadku spadnięcia lub przewrócenia się ramy, podłoga zostanie zasypana ostrymi odłamkami.

 

 

Rodzaje ramek zatrzaskowych

 

Chociaż standardowa, aluminiowa ramka zatrzaskowa o ostrych kantach jest najczęściej spotykanym akcesorium tego typu, nie oznacza to, że nie mamy tu także i innych opcji. Na rynku dostępne są tu chociażby ramki w gustownym, czarnym kolorze, a także modele o zaokrąglonych krawędziach. Dzięki temu, bez trudu wkomponujemy wybrane przez nas akcesoria do ogólnego wystroju pomieszczeń. W ofercie renomowanych sprzedawców znajdziemy także specjalistyczne ramki ognioodporne, spełniające wszystkie unijne normy. Ramy tego typu znakomicie sprawdzą się również w przypadku miejsc silnie nasłonecznionych oraz o wysokich temperaturach, w których materiały PVC ulegają szybszej degradacji.