Na zegarki nie patrzy się już wyłącznie jako urządzenia, które pokazują godzinę. Oczywiście to wciąż ich najważniejsza funkcja, natomiast szeroka gama różnorodnych modeli sprawia, że są to także elementy ubioru oraz wyznaczniki stylu osoby, która nosi je na nadgarstku. Ogromną renomą od lat niezmiennie cieszą się szwajcarskie produkty, które gwarantują nie tylko jakość, ale też precyzję. Wiadomo, że zegarka potrzebuje się na co dzień, dlatego z pewnością wybór bardziej uniwersalnego modelu jest dobrym rozwiązaniem. Na szczęście bez kłopotów można znaleźć czasomierze, które idealnie sprawdzają się w pracy, na wakacjach oraz podczas wieczornego przyjęcia.

Prostota może być elegancka

W przypadku klasycznych eleganckich zegarków, które przydatne bywają podczas rozmaitych okazji, doskonałym wyborem może być Tissot Carson Powermatic. To na pewno klasyczny model, który jednak dostępny bywa z efektownymi dodatkami. Bez wątpienia będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na stylowym zegarku, zapewniającym dokładne działanie oraz jakość. Ta linia szwajcarskiego producenta wykorzystuje ruchy nadgarstka do napędzania mechanizmu. Co więcej, posiada nawet 80 godzin rezerwy chodu, co oznacza, że w przypadku braku użytkowania nawet przez trzy dni czasomierz działa bez zarzutu i wskazuje właściwą godzinę. To na pewno jego ogromna zaleta. Podobnie jak zastosowane szkło szafirowe, które gwarantuje wysoką odporność na zarysowania i inne uszkodzenia. Zegarek jest także odporny na przenikanie wody, kurzu i pyłów.

Wymieniony model Tissota charakteryzuje się prostotą i elegancją, między innymi dzięki wykorzystaniu bransolety (choć dostępne są również modele na pasku), ale na pewno też zwraca na siebie uwagę, chociażby dzięki przeszklonemu deklowi. Dzięki temu można obserwować, jak funkcjonuje mechanizm. Na pewno wielu osobom przypadnie do gustu tego typu rozwiązanie. Podsumowując, czasomierz w skromniejszej wersji też może się efektownie prezentować i stać synonimem luksusu. Wystarczy oczywiście odpowiednio dobrać model, by podkreślić swój styl.