Rozwód to zazwyczaj trudno moment w naszym życiu. Bo osoba, której ślubowaliśmy miłość do grobowej deski, i z którą planowaliśmy się ze starzeć nagle staje nam się obca. A rozwód ostatecznie kończy pewien etap, w którym z pewnością było dużo szczęśliwych chwil, po których zostały już tylko wspomnienia.

Jednak kiedy dochodzi do spotkania na sali rozpraw, atmosfera nie zawsze jest przyjazna. Często małżonkowie pałają do siebie nienawiścią, decydują się na rozwód z orzekaniem o winie i wtedy emocje potrafią być naprawdę ogromne. Dlatego żeby choć odrobinę odjąć sobie stresu, warto zdecydować się na pomoc prawną. Adwokat Wrocław rozwód będzie nas doskonale reprezentował, dzięki czemu my będziemy mogli być spokojni o przebieg sytuacji. 

Rola adwokata podczas rozwodu

Często błędnie wychodzimy z założenia, że adwokat przydaje się wyłącznie, gdy chcemy udowodnić małżonkowi, że to z jego winy nastąpił rozpad małżeństwa. W rzeczywistości adwokat Wrocław rozwód może być nieoceniony również przy sprawie bez orzekania o winie. Tak naprawdę do kancelarii możemy się zgłosić jeszcze zanim złożymy pozew w sądzie, bowiem adwokat może pomóc nam go sporządzić. Co więcej, warto mieć świadomość tego, że każdy przypadek jest inny i nawet jeśli słyszeliśmy, że jeśli nie toczymy batalii, to rozwód możemy uzyskać w kilkanaście minut, to nie jest wcale powiedziane, że tak się stanie. Jeżeli mamy dzieci z tego małżeństwa, a do tego majątek do podziału, to już sprawa zaczyna się komplikować. Często nie wiemy, jakie kroki podjąć, żeby na przykład otrzymać satysfakcjonującą kwotę alimentów, jak sporządzić pismo etc. I właśnie od tego są adwokaci, żeby nam w tym wszystkim pomóc. Kiedy jeszcze powinniśmy skorzystać z usług adwokata podczas rozwodu? Zawsze wtedy, gdy wiemy, że posiada go nas przeciwnik na sali rozpraw, czyli małżonek. 

Adwokat Wrocław rozwód to najwyższa jakość świadczonych usług i mniejsza dawka stresu w tym trudnym dniu. Kancelaria obsługuje zarówno Klientów z Wrocławia, jak i z innych miast. Ponadto udzielamy porad prawnych online oraz telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu.