Ciężarki kettlebell to sprzęt, który przebojem wdarł się… nie na salony, ale do klubów fitness. Szybko wyparły tradycyjne hantle, które przez lata były bezkonkurencyjne.

Ich kulisty kształt i płaska podstawa wzorowane są na prawdziwych odważnikach do wagi towarowej. Używali ich między innymi rosyjscy farmerzy, którzy charakteryzowali się dużą siłą i rozbudowaną masą mięśniową. Inne źródła dopatrują się ich początków aż w starożytnej Grecji, gdzie odważniki żeliwne o tym kształcie miały być także używane do ważenia zboża. Ciężarki kettlebell mają różną wagę. Dla kobiet polecane są te od 8 do 12 kilogramów, a dla mężczyzn kettlebell 16 kg lub cięższe, na przykład 20 kg. Każdy z nich ma swoje zalety i przeznaczenie. Najważniejsze, aby dobrać ciężarek do naszych potrzeb, kondycji i możliwości. Zbyt ciężki może sprawić, że stracimy chęć i motywację do dalszych ćwiczeń, które są ponad nasze siły, a za lekki nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Dużą popularnością cieszy się turniejowy kettlebell 16 kg, którego do ćwiczeń mogą wykorzystywać nie tylko mężczyźni, ale też silniejsze kobiety. Jeżeli nie wiemy, na który z ciężarków się zdecydować, to jest wiele powodów, dla których warto wybrać właśnie ten. Z jego pomocą popracujemy między innymi nad siłą, wytrzymałością i równowagą. Warto go wybrać przede wszystkim ze względu na jego uniwersalność. Używany jest podczas turniejów, ale także sprawdza się w klubach fitness czy nawet domowych siłowniach. Ćwiczenia z nim wpłyną pozytywnie nie tylko na sylwetkę, ale też naszą kondycję i witalność. Docenią je z pewnością kobiety, którym zależy na idealnej figurze. Swoją przygodę z fitnessem powinny zacząć jednak od hantli o mniejszym ciężarze, a po ten sięgnąć, gdy już będą na to gotowe.

Kettlebell 16 kg to przyrząd, który ma niewielki rozmiar, więc zajmuje mało miejsca i można go przechowywać nawet w salonie czy sypialni, gdzie często ćwiczymy. To przyrząd zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Niemal idealnie gładka rączka sprawia, że dobrze przylega do dłoni, co jest gwarancją bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *