Masz dosyć twardej wody? Powszechnym sposobem rozwiązującym ten problem jest montaż urządzenia, jakim jest stacja zmiękczająca wody. Urządzenie tego typu jest również nazywane zmiękczaczem wody. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz w naszym artykule. 

Jak sprawdzić, kiedy stacja zmiękczająca wody jest potrzebna?

Problem twartości wody może dotyczyć zwłaszcza gospodarstw domowych położonych na podłożach wapiennych oraz tych korzystających z własnego ujęcia, oferującego pierwotnie niezbyt czystą wodę. 

Wysoka twardość wody to zazwyczaj sygnał, że właściciel domu będzie musiał dokonać inwestycji. Specjaliści wskazują, że stacja zmiękczania wody zamontowana na głównym ujęciu wody, pozwoli wyeliminować ryzyko większych wydatków w postaci zakupu nowego sprzętu AGD czy urządzeń grzewczych. 

Każda stacja zmiękczania wody powinna być odpowiednio dobrana do jakości pierwotnej wody. Dlatego w pierwszej kolejności przed zakupem urządzenia należy zbadać parametry życiodajnej cieczy. W ten sposób otrzymamy odpowiedź, jaką stację konkretnie kupić. 

Stacja zmiękczająca wody – jakie urządzenie wybrać?

Ze względu na to, że stacja zmiękczania wody jest specjalistycznym urządzeniem z branży sanitarnej jej nabycie najlepiej konsultować z profesjonalną firmą. Według specjalistów właściwym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z podmiotem, zajmującym się sprzedażą uzdatniaczy i ich montażem.

Kompleksowa usługa pozwoli zapewnić najlepsze efekty, a także zabezpieczenie późniejszych kwestii konserwacji i gwarancji urządzenia. W kwestii samego urządzenia, warto wybrać urządzenia, które jest kompaktowe, proste obsłudze, a także sama praca odbywa się w sposób automatyczny. 

Gdzie i w jaki sposób zamontować zmiękczacz wody?

Zazwyczaj urządzenie, jakim jest stacja zmiękczająca wody, montowane jest zazwyczaj w garażu, piwnicy lub kotłowni. To właśnie w takich miejscach znajduje się główne przyłącze wody. 

Zakup stacji wymaga wygospodarowania osobnego miejsca do jej pracy. Przeciętna stacja, która zmiękcza wodę ma 50 cm szerokości i 1,5 m wysokości. Znając takie parametry gabarytowe, warto wcześniej poszukać odpowiedniego miejsca.