Salon jest tym pomieszczeniem, w którym zazwyczaj relaksujemy się po ciężkim dniu – oglądamy film, czytamy książkę oraz słuchamy odprężającej muzyki. W salonie przyjmujemy też zazwyczaj gości. A zatem obowiązkowo musi znajdować się w nim wygodne miejsce do siedzenia oraz stół bądź ława, na której będziemy mogli postawić kubek gorącej kawy i poczęstunek dla gości. Pojawia się tylko pytanie, co będzie bardziej funkcjonalne – nowoczesny stół czy elegancka ława? 

Tym co różni stół od ławy jest przede wszystkim wysokość. Te drugie są dużo niższe, przez co spożywanie na nich posiłków może być niezbyt wygodne. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup ławy, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy stawiamy na design, czy może jednak funkcjonalność? Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć jedno i drugie. Bo przykładowo oryginalny stół z metalowymi nogami będzie się prezentował zjawiskowo, a przy tym zapewni wygodę podczas konsumpcji. Inną opcją są jeszcze ławo–stoły. Innymi słowy mają one mechanizm, który umożliwia podniesienie blatu, dzięki czemu w kilka chwil z ławy zrobimy mebel mający wysokość stołu. 

Stoły rozkładane dębowe – zalety mebli dębowych 

Jesteś zainteresowany zakupem stołu z naturalnego drewna? Godne polecenia są stoły rozkładane dębowe, które będą doskonałym wyposażeniem salonu, jak i części jadalnej. Dlaczego dąb? Główną zaletą tego gatunku drewna jest duża twardość, a co się z tym wiąże nieporównywalna z innymi rodzajami drewna odporność na uszkodzenia. Dębowy stół będzie pięknie komponował się w przeróżne aranżacje, nadając pomieszczeniu elegancji i ciepła. Co ważne, meble dębowe mogą mieć różne kolory, a to dlatego, że drewno to łatwo się wybarwia. Jedno jest pewne, zakup takiego stołu to inwestycja na lata – z gwarancją funkcjonalności i efektownego wyglądu bez względu na upływ czasu, jaki minął od daty zakupu… Skontaktuj się z nami i złóż zamówienie na gotowy stół bądź taki, który powstanie specjalnie na Twoje zamówienie – w wymiarach idealnie pasujących do Twojego wnętrza.