Nie tylko duże szwalnie, ale także coraz częściej niewielkie pracownie krawieckie, także te domowe wyposażone są tak zwane stół krojczy. Jest to stół krawiecki, który przeznaczony jest do krojenia tkanin

Można go kupić w naprawdę różnorodnych wymiarach i modelach, dzięki temu pozwala to dopasować w pewien sposób produkt do danej pracowni krawieckiej. Musi on także spełniać pewne kryteria, aby mógł być odpowiedni do użytku. Jaki zatem stół krojczy warto wybrać? Podpowiadamy!

Stół krojczy – wybór

Z pewnością dobór stołu krojczego zależy od wielkości pracowni. Duże szwalnie potrzebują zazwyczaj sprzętu profesjonalnego, a także takiego, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach. Niewielkie szwalnie mogą pozwolić sobie na zakup nieco mniejszego stołu krojczego, natomiast trzeba wybrać odpowiedni. Na pewno sprawdzają się tak zwane modułowe stoły krojcze, które pozwalają na zmianę długości i wysokości blatu, ponieważ można wtedy bardzo łatwo dopasować je do wycinania takich tkanin, jakie się chce. Niekiedy materiały są naprawdę spore i trzeba je rozłożyć na kilku płaszczyznach, dzięki temu można modułowo dostawić sobie do stołu krojczego kolejny element lub też odjąć.

Sporo osób decyduje się również na zakup stołu krojczego modułowego z odkrawaczem. Są to takie urządzenia, które pozwalają na odcięcie nawet kilku warstw materiału, bardzo często wyposażone są zwykle duże szwalnie w takie stoły krojcze. Osoby prowadzące domowe pracownie krawieckie zazwyczaj nie kupują takich stołów krojczych, natomiast również mogą sobie na takie produkty pozwolić. Ręczne cięcie tkanin nożyczkami jest uciążliwe, natomiast zwykle wykonalne, zwłaszcza gdy przerabia się głównie domowe ubrania lub też niewielkie zasłony czy obrusy.

Jeśli szukasz zatem odpowiednich stołu krojczego dopasowanego do potrzeb. Chcesz wyposażyć domową pracownię krawiecką lub też bardzo dużą szwalnię w produkty wysokojakościowe, warto zajrzeć na stronę Strimy,  tam znajdziesz odpowiednie produkty w niezwykle przystępnych cenach, które z pewnością spełnią Twoje wszystkie oczekiwania.