Wrocław

Wrocław to jedno z bardziej utytułowanych miast. Ma już miano Europejskiej Stolicy Kultury, zostało uznane za miasto o znaczeniu globalnym, miasto najlepsze do życia, a także było okrzyknięte jednym z najbardziej inteligentnych miast na świecie. A skoro jest doceniane w różnych międzynarodowych plebiscytach i konkursach, warto się przekonać o jego świetności na własne oczy i… uszy. Wrocław kusi wieloma zabytkami, które nierzadko są prawdziwymi perłami architektury (np. Kościół św. Wojciecha, Stary i Nowy Ratusz, Hala Stulecia czy budynek Dworca Głównego) oraz wieloma festiwalami.

KOMFORTOWY NOCLEG – KOMFORTOWE ZWIEDZANIE

Zwiedzanie Wrocławia jest pasjonujące, jednak wielość atrakcji rozsianych po całym mieście – poczynając od Rynku, Starego Miasta, a kończąc na obrzeżach grodu – wymaga dobrej kondycji. Dlatego warto zadbać o odpowiednią bazę wypoczynkową. Wrocław posiada dobrze rozwiniętą sieć noclegową. Ostatnio turyści coraz częściej wybierają nocleg w hostelu.

Co za tym przemawia?

  • Cena na każdą kieszeń (Sprawdź tutaj).
  • Recepcja czynna całą dobę.
  • Darmowe Wi-Fi.

Te trzy rzeczy to taki niepisany hostelowy standard.

NOCLEG W HOSTELU – CO JESZCZE?

Wybierając hostel jako miejsce noclegu możemy liczyć przeważnie na wspólne łazienki (choć zdarza się też, że niektóre z hosteli oferują część pokoi z osobnymi łazienkami), wspólny pokój dla gości (często z telewizorem), kuchnię do ogólnego użytku (z lodówką, czajnikiem, talerzami etc.). Bywa że można skorzystać z darmowej kawy czy herbaty albo zjeść darmowe śniadanie. Wśród hosteli we Wrocławiu są też takie, które dysponują własną restauracją serwującą posiłki w rozsądnych cenach. Nocleg w hostelu to także dodatkowe, często charakterystyczne dla danego miejsca, atrakcje jak np. darmowa siłownia, wspólne słuchanie muzyki czy… impreza dla wszystkich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *