Wrocław

Wrocław to jedno z bardziej utytułowanych miast. Ma już miano Europejskiej Stolicy Kultury, zostało uznane za miasto o znaczeniu globalnym, miasto najlepsze do życia, a także było okrzyknięte jednym z najbardziej inteligentnych miast na świecie. A skoro jest doceniane w różnych międzynarodowych plebiscytach i konkursach, warto się przekonać o jego świetności na własne oczy i… uszy. Wrocław kusi wieloma zabytkami, które nierzadko są prawdziwymi perłami architektury (np. Kościół św. Wojciecha, Stary i Nowy Ratusz, Hala Stulecia czy budynek Dworca Głównego) oraz wieloma festiwalami.

KOMFORTOWY NOCLEG – KOMFORTOWE ZWIEDZANIE

Zwiedzanie Wrocławia jest pasjonujące, jednak wielość atrakcji rozsianych po całym mieście – poczynając od Rynku, Starego Miasta, a kończąc na obrzeżach grodu – wymaga dobrej kondycji. Dlatego warto zadbać o odpowiednią bazę wypoczynkową. Wrocław posiada dobrze rozwiniętą sieć noclegową. Ostatnio turyści coraz częściej wybierają nocleg w hostelu.

Co za tym przemawia?

  • Cena na każdą kieszeń (Sprawdź tutaj).
  • Recepcja czynna całą dobę.
  • Darmowe Wi-Fi.

Te trzy rzeczy to taki niepisany hostelowy standard.

NOCLEG W HOSTELU – CO JESZCZE?

Wybierając hostel jako miejsce noclegu możemy liczyć przeważnie na wspólne łazienki (choć zdarza się też, że niektóre z hosteli oferują część pokoi z osobnymi łazienkami), wspólny pokój dla gości (często z telewizorem), kuchnię do ogólnego użytku (z lodówką, czajnikiem, talerzami etc.). Bywa że można skorzystać z darmowej kawy czy herbaty albo zjeść darmowe śniadanie. Wśród hosteli we Wrocławiu są też takie, które dysponują własną restauracją serwującą posiłki w rozsądnych cenach. Nocleg w hostelu to także dodatkowe, często charakterystyczne dla danego miejsca, atrakcje jak np. darmowa siłownia, wspólne słuchanie muzyki czy… impreza dla wszystkich gości.