Cel studiów na kierunku psychodietetyka — Poznań  

 

Głównym celem studiów jest zdobycie wiedzy z zakresu diagnozowania problemów psychologicznych, które są przyczyną otyłości i zaburzeń odżywiania. Są to studia podyplomowe doskonalące. Pozostałe cele na kierunku psychodietetyka Poznań to m.in.: zdobycie wiedzy dotyczącej form i metod pomocy psychologicznej osobom z zaburzeniami odżywiania i otyłością, poszerzenie repertuaru narzędzi budowania relacji i skutecznej komunikacji z klientem/pacjentem, poznanie metod i zdobycie umiejętności wzbudzania i podtrzymywania motywacji klienta/pacjenta do utraty wagi i trwałej zmiany nawyków żywieniowych, rozpoznawanie czynników psychologicznych w zaburzeniach odżywiania (anoreksja, bulimia, pregoreksja), zapoznanie z najnowszymi doniesieniami naukowymi w obszarze wzajemnych powiązań psychologii oraz żywienia czy poznanie zagadnień dotyczących roli aktywności fizycznej w utrzymaniu kondycji psychofizycznej.   

 

Dla kogo przeznaczone są te studia?    

 

Stworzone zostały z myślą o dietetykach/dietetyczkach, psychologach/psycholożkach, pielęgniarkach/pielęgniarzach czy technologach/technolożkach żywności. Jednak nie tylko te osoby mogą podjąć się tych studiów. Przedstawiciele innych zawodów również są mile widziani, jednak możliwa jest rozmowa kwalifikacyjna. Absolwent kierunku psychodietetyka Poznań będzie znać i potrafić korzystać z podstawowych elementów profesjonalnych metod pomocy psychologicznej, mieć wiedzę dotyczącą diagnozowania problemów psychologicznych czy będzie mieć kwalifikacje do pracy ambulatoryjnej i klinicznej.    

 

Program nauczania na kierunku psychodietetyka — Poznań

Program jest dość obszerny i obejmuje m.in.: żywienie człowieka- podstawy dietetyki, narzędzia promocji usług psychodietetyka, aktywność fizyczna a kondycja psychiczna oraz zastosowania psychologii w dietetyce. Czas trwania kierunku psychodietetyka Poznań to dwa semestry, w których w skład wchodzi 200 godzin zajęć dydaktycznych oraz 30 godzin praktyk. Do zdobycia jest maksymalnie 30 punktów ECTS.