W ostatnim czasie możemy zauważyć na rynku coraz więcej produktów takich jak suplementy diety farmapol Poznań. Są to produkty nie tylko ogólnodostępne, ale dostosowane do potrzeb każdego organizmu, który potrzebuje odpowiednich składników mineralnych, witamin i składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Choć w mediach suplementy diety przedstawiane są jako cudowne leki na wszystko, nie są one lekami. Czym więc są suplementy diety? 

Czym są suplementy diety? 

Suplementy diety farmapol Poznań, bardzo często traktowane są tak samo, jak leki OTC czyli leki dostępne bez recepty. Mimo, że i suplementy diety i leki OTC są produktami ogólnodostępnymi, różnią się one przede wszystkim przeznaczeniem oraz składem produktu. Suplementy diety to produkty, które stanowią skoncentrowane źródło witamin, minerałów oraz substancji odżywczych, bez których nasz organizm nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Dostępne są one w formie kapsułek, tabletek, proszków lub płynów, dzięki czemu każdy może znaleźć formę produktu, jaka mu odpowiada. Suplementy to substancje, które stanowią uzupełnienie codziennej diety w odpowiednie składniki odżywcze. 

Działanie suplementów diety 

Suplementy diety farmapol Poznań ze względu na działanie, podzielić możemy na trzy główne grupy tj.:

  • Działanie kosmetyczne – najczęściej mają one wpływ na poprawę kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Zawierają one minerały i witaminy, które regenerują i odżywiają komórki, a do tego zapobiegają wypadaniu włosów oraz łamliwości paznokci. 
  • Działanie profilaktyczne – to suplementy przyjmowane w okresie osłabionej odporności. Głównym zadaniem suplementów tego typu jest zabezpieczenie organizmu przed ewentualnymi niedoborami, które mogą pojawić się na skutek pogorszenia stanu zdrowia czy po przebytych chorobach i przeziębieniach. 
  • Działanie lecznicze – odpowiadają za zniwelowanie skutków niedoborów pewnych składników w organizmie. Najczęściej stosowane są łącznie z innymi lekami, przepisanymi przez lekarza i traktowane są jako preparaty wzmacniające organizm.