Jednym z popularniejszych obecnie w naszym kraju rodzajów drewna jest buk. Jest to materiał, który doskonale sprawdza się do produkcji trepów drewnianych, czyli pokrycia schodów w naszych domach. Wyróżniające dla drewna bukowego są takie cechy jak jego wytrzymałość i łatwość obróbki, która obejmuje również fakt, że można je łatwo kleić. Wykorzystuje się je powszechnie na schodach, podłogach, jak również do produkcji mebli. Wysoki poziom odporności mechanicznej sprawia, że świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie będą intensywnie eksploatowane.

Co wyróżnia trepy z buku?

Trepy bukowe to deski, które w odpowiedni sposób układa się na schodach. Istotne jest to, że są bardzo odporne na pękanie oraz wszelkie odkształcenia, łatwo pozwalają na obróbkę mechaniczną, utrzymują swoje wymiary w czasie eksploatacji, Poszczególne deski są w tych samych wymiarach, co zdecydowanie ułatwia ich układanie i klejenie.

Dlaczego buk?

Buk daje drewno o charakterystycznym, dość jasnym ubarwieniu, jego kolorystyka i usłojenie doskonale wpisują się w nowoczesne, również minimalistyczne aranżacje, wprowadzają jasność i przestrzeń do urządzanych pomieszczeń. Jest to drewno o idealnych właściwościach do wykorzystania w naszych domach. Z całą pewnością jest to obecnie materiał, po który sięgamy chętniej niż po dobrze znany dąb. Głównym powodem jest jego wygląd, który idzie w parze z wysoką wytrzymałością i korzystnymi właściwościami. Odpowiednio zabezpieczone deski bukowe będą tworzyć piękną aranżację schodów, które mogą nawet w nowoczesnej aranżacji być pięknie wyłożone drewnem.

Jeśli wykańczamy dom lub mieszkanie i mamy m.in. surowe schody, które wymagają aranżacji, warto rozważyć właśnie trepy bukowe, którymi je obłożymy i będą się pięknie prezentować. Będziemy zadowoleni z ostatecznego efektu wizualnego, ale również ze strony praktycznej deski te w pełni zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują najlepszych rynkowych rozwiązań, które zapewnią wysoki i wygodny standard wyposażenia ich domu.