System węża chowanego, czyli co oferuje nam centralne odkurzanie

Centralne odkurzanie to wciąż mało popularny i raczej kojarzący się z luksusem system odkurzania domowego. Polega on na tym, że w jednym miejscu, np. W piwnicy czy kotłowni montujemy silnik odkurzacza i jego wszystkie części a w każdym z pomieszczeń gniazdka ssące. Do czego więc potrzebny jest nam system węża chowanego?

Jak działa system węża chowanego?

Żeby zrozumieć, jak działa ten system i do czego on właściwie służy, należy zrozumieć, jak działa całe centralne odkurzanie. Całe budynek objęty jest siecią rur, które podłączone są do jednostki stacjonarnej, jednostka ta jest niczym innym jak po prostu odkurzaczem, który posiada duży pojemnik na kurz i śmieci. W każdym z pomieszczeń znajdują się gniazdka ssące i to właśnie do tych gniazdek dodatkowo może być zamontowany system węża chowanego Retraflex. System ten sprawia, że w danym pomieszczeniu od razu ze ściany możemy wyciągnąć wąż do odkurzania i zająć się pracą, a na koniec z powrotem do tam umieścić. Dzieje się to dzięki zautomatyzowanym przyciskom. Całość dla osób z zewnątrz wygląda jak gniazdko systemowe i nie jest niczym wizualnie nieatrakcyjnym.

System węża chowanego Retraflex – gdzie je montować?

Każdy z nas może zamontować sobie taki system we własnym domu, jednak najwięcej pożytku będzie z tego w budynkach użyteczności publicznej, dużych i wielopoziomowych, gdzie przemieszczanie się pomiędzy piętrami ze sprzętem do odurzania, wężami i innymi akcesoriami jest po prostu niewygodne i mało efektywne. System węża chowanego Retraflex to bardzo wygodna i niezwykle ciekawa alternatywa zarówno dla samego tradycyjnego odkurzacza, jak i dla odkurzania centralnego, które tego systemu nie posiada. Wszystko to składa się na bardzo wygodny i niezwykle innowacyjny system pracy, dzięki któremu odkurzanie jest szybsze, wygodniejsze i mniej pracochłonne. Warto przy okazji zakładania centralnego ogrzewania pomyśleć także o systemie węża chowanego, który dopełni całości.