Sznurek ekologiczny z czego może powstać

Sznurek należy do najpotrzebniejszych akcesoriów w wielu dziedzinach. Każda ma swoje określone wymagania, np. w kwestii wytrzymałości. Jednak wiele z nich stawia na ekorozwiązania, dzięki którym nie wpływa negatywnie na środowisko. Dodatkowo sznurki eko są coraz częściej ładne i wytrzymałe, a każdy z nich może być uniwersalny. Niektóre rodzaje można zrobić samodzielnie, a dzięki temu sprawić, że domowy budżet zyska ze sprzedaży eko sznurka DIY. Z czego robi się sznurek ekologiczny?

Naturalne materiały na sznurek

Liny, powrozy i sznury powstają z różnych materiałów. Każdy z nich ma nieco inne właściwości, które sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu. Sznurek ekologiczny może powstać z kilku naturalnych surowców. Należą do nich:

  • juta,
  • rośliny konopne,
  • len,
  • bawełna,
  • agawa sizalowa.

Sznurek z każdego ww. ma przynajmniej kilka zastosowań, np. we florystyce czy rolnictwie i ogrodnictwie. Są też często w 100% biodegradowalne, co pomaga nie produkować kolejnej tony śmieci. Sznurki ekologiczne świetnie nadają się do np. wiązania wędlin, we florystyce czy w rękodzielnictwie.

Gdzie używać sznurka ekologicznego?

Sznurka ekologicznego można używać niemal wszędzie, jednak czym różni się od innych? Ekosznurek np. jutowy można odpowiednio zafarbować i nadać mu pożądany kolor. Można go używać w produktach hand made oraz tych, które są zdobione sznurkami np. odnowić doniczkę. Szurki jutowe, dzięki swojej wytrzymałości są też świetnym materiałem na huśtawki i hamaki.

Sznurek ekologiczny z bawełny można wykorzystać m.in. w biurze do przewiązywania teczek do archiwum. Można też wykorzystać go jako sposób na dorobienie do domowego budżetu i wykonać samodzielnie. Jest też idealny do ozdobnych makram.

Sznurek ekologiczny od polskiego producenta

Gdzie można kupić sznurek ekologiczny pochodzący z Polski? Jednym z popularnych producentów jest Grzanpol. Oferuje sznurki jutowe, sizalowe, bawełniane i inne. Każdy z nich wyróżnia się bardzo wysoką jakością i estetycznym wyglądem. Wieloletnia tradycja firmy pozwoliła na stworzenie renomy i zdobycie zaufania klientów, dzięki któremu zdobyła ugruntowaną pozycję na rynku.