Naklejki to ważne elementy w przedsiębiorstwach. To właśnie dzięki nim możemy utrzymać odpowiednie bezpieczeństwo zarówno dla pracowników jak i klientów. Jednak w jaki sposób nam to zapewniają? Sprawdzamy.

Informacje o naklejkach Lean

Naklejki Lean to specjalne pasma taśm o różnych kolorach. Zazwyczaj są one jaskrawe oraz posiadają odpowiedni tekst ostrzegawczy. Mogą być naklejone na różnych powierzchniach – ścianach, podłodze lub bezpośrednio na przedmiotach. Dzięki nim zarówno pracownicy jak i klienci mogą dowiedzieć się ważnych informacji. Naklejki Lean to przede wszystkim uniwersalność, która ostrzega osoby bez względu na język, którym się posługują.

Jak można wykorzystać naklejki Lean?

Naklejki Lean można zastosować na wiele sposobów. Przede wszystkim sprawdzą się przy znakowaniu dodatkowych stopni. Przyklejenie pasma jaskrawej taśmy na schodku sprawi, że zarówno klienci jak i pracownicy będą zwracali na niego większą uwagę. Może to zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom. Innym zastosowaniem naklejek Lean może być umieszczenie ich wzdłuż drogi ewakuacyjnej. Różne formy taśm sprawiają, że niektóre z nich świecą w ciemności. Ułatwi to ewakuację osób podczas sytuacji zagrożenia życia. Naklejki Lean to także wyraźne zaznaczenie linii parkingowych dla samochodów. Szczególnie sprawdza się to przy rampach dostawczych. Innym sposobem wykorzystania naklejek może być znakowanie zakazu wchodzenia. Będzie to doskonałe zabezpieczenie dla pracowników, którzy wykonują pracę przy wysokościach. Niektóre naklejki mają właściwości antypoślizgowe. Warto zainwestować je w sklepach, aby zapewnić bezpieczeństwo klientów.

Naklejki Lean dzielą się na różne rodzaje oraz struktury. Z pewnością mogą być użyte w wielu branżach. Ich ciekawe kolory mogą być także wykorzystane jako ozdoba w lokalach gastronomicznych.

Naklejki Lean – wytrzymałość

Naklejki Lean są wytrzymałym produktem, który odporny jest nawet na długotrwałe ścieranie. Dzięki temu nadal posiada swoje właściwości odblaskowe po regularnej eksploatacji. Z powodzeniem można stosować je w miejscach, po których jeżdżą auta ciężarowe. Przy pomocy specjalistycznych środków można bez trudu je usunąć. Są odporne na wilgoć oraz negatywne warunki atmosferyczne. Można je myć bezpośrednio za pomocą wody z płynem. 

Naklejki Lean doskonale przylegają do powierzchni nie stwarzając zagrożenia dla pracowników. Niezależnie od struktury mogą być one użyte na płytkach lub chropowatych ścianach. Mnogość kolorów sprawia, że z pewnością każdy wybierze dla siebie odpowiednią.

Naklejki Lean to skuteczne rozwiązanie wielu problemów w przedsiębiorstwie. Jednak najskuteczniej przyczyniają się one do zwiększenia bezpieczeństwa. Warto w nie zainwestować, ponieważ mogą okazać się pomocne przy logistycznym rozmieszczeniu miejsc składowania między innymi w magazynach. Ich wytrzymała struktura oraz uniwersalność w użyciu sprawiają, że są one skuteczną formą znakowania przejść. Taśmy można użyć zarówno na ścianach jak i podłogach.