Własna restauracja to naprawdę przysłowiowy “ciężki kawałek chleba”. Inwestycje w lokal (często związany z comiesięcznym kosztem najmu), dostosowanie lokalu, spełnienie restrykcyjnych wymagań kosztuje krocie. Do tego dochodzą niemal codzienne wydatki na świeże produktu. Te ostatnie można oczywiście obniżyć poprzez odpowiednie rozwiązania, jakimi są komory chłodnicze i mroźnicze. Pozwolą one na właściwe przechowywania produktów i przedłużenie ich świeżości.A co za tym idzie redukują wydatki na produkty. Ale czy komora chłodnicza cena nie przewyższy czasem oszczędności?

Komora chłodnicza cena zależna od wielkości

Oczywiście wielkość, a co za tym idzie i pojemność komór jest jednym z wyznaczników na tę inwestycję. Te najmniejsza komora chłodnicza cena sięga kilku tysięcy złotych (będzie to wydatek około 6000 – 7000 PLN). Tymczasem te większe przeznaczone dla restauracji i punktów gastronomicznych mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, a komora chłodnicza cena dla obiektów przemysłu np. przetwórczego kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Komora chłodnicza – cena zależna od rodzaju

Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie. Komory chłodnicze są tańsze mroźniczych. Różnica pomiędzy nimi (w przypadku najmniejszych rozwiązań) może sięgać nawet 100%. Ale różnica ta jest uzasadniona. Budowa komór mroźniczych jest bardziej skomplikowana i musi wytrzymać trudniejsze warunki.

A może coś pod wymiar?

Komory chłodnicze cena pod wymiar może być nawet mniejsza niż tych modułowych. Dotyczy to przede wszystkim niewielkich lokali, w których powierzchnia do wykorzystania jest bardzo ograniczona. Wówczas komory na indywidualne zlecenie są koniecznością. Ale nie trzeba się tym przejmować. Często pozwalają bowiem na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Co więcej, w takich sytuacjach warto porozmawiać z producentami – specjalistami, którzy doradzą po analizie, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Pozwoli to zredukować koszty poprzez optymalizację wnętrza komory.
Obojętnie jednak, na co się zdecydujesz, prawda jest taka, że komora chłodnicza cena warta jest tego, aby ją ponieść. To inwestycja o bardzo szybkim tempie zwrotu. Nie pożałujesz nawet jednej złotówki na nią wydanej.