Medycyna estetyczna na przestrzeni ostatnich lat, zyskała wielką popularność. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bezpieczne i niezwykle efektywne, a wszystko to bez użycia ostrych narzędzi chirurgicznych. Zabieg HIFU, z angielskiego high-intensity focused ultrasound, to zabieg wykonywany w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg HIFU wykonuje się na skórze twarzy oraz szyi, a głównym celem zabiegu jest poprawa napięcia skóry. Jak przebiega zabieg HIFU Warszawa? Kto może skorzystać z zabiegu HIFU? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule! 

Zabieg HIFU – przebieg zabiegu 

W ostatnim czasie w gabinetach medycyny estetycznej, wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z zabiegu HIFU. Polega on na stymulacji skóry twarzy i szyi, za pomocą ultradźwięków o częstotliwości (długości fal dźwiękowych), która jest indywidualnie dobierana do potrzeb każdego klienta. Fale ultradźwiękowe mogą wnikać w głąb skóry na głębokość od 1,5 do 4,5 mm, bez naruszania ciągłości naskórka. Ich działanie prowadzi do kurczenia tkanek, któremu towarzyszy zwiększona temperatura, w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia tkanki. Organizm rozpoczyna proces naprawy uszkodzonych tkanek, polegający na produkcji nowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za prawidłowe napięcie skóry. Zabieg HIFU Warszawa przynosi klientom efekty, które można porównać do chirurgicznego liftingu twarzy, jednak bez użycia skalpela. Efekty te widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w niektórych przypadkach w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników należy go powtórzyć. 

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

Choć zabieg HIFU jest w stu procentach bezpieczny istnieją przeciwwskazania, które mogą wykluczać wykonanie go u niektórych klientów. Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

  • ciąża i okres laktacji,
  • nowotwory,
  • okres chemioterapii,
  • stany zapalne skóry w obrębie miejsca zabiegowego,
  • przerwanie ciągłości naskórka w obrębie miejsca zabiegowego,
  • rozrusznik serca,
  • choroby naczyniowo-sercowe.