Konieczność wysłania towaru lub jego przechowania oznacza potrzebę wykorzystania odpowiednich opakowań. Występują one w rozmaitej formie, aczkolwiek najbardziej popularne są oczywiście kartonowe pudełka o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Rozwój technologii pozwala przygotować takie opakowania, które spełniają wymagania dotyczące różnorodnych aspektów, w tym wytrzymałości, formy czy sposobów otwierania i zamykania.

 

Opakowania wykrojnikowe w szerokiej gamie konstrukcji

 

Potrzeby wielu podmiotów są na tyle różne, że i pudełka mogą występować w bardzo zróżnicowanej formie. Szerokie możliwości zapewniają na przykład opakowania wykrojnikowe. Producenci tego rodzaju asortymentu oferują gotowe projekty, ale też zapewniają wykonanie pudełka zgodnie z pomysłem zamawiającego. Rozwiązań jest bardzo wiele, a oczekiwany efekt osiąga się dzięki wykrojnikom, czyli narzędziom pozwalającym na stworzenie odpowiedniego kształtu opakowania. W tego typu kartonach można przechowywać lub transportować artykuły spożywcze, tekstylia, butelki i wiele innych elementów. W zależności od preferencji i potrzeb technicznych mogą być zamykane i otwierane na rozmaite sposoby, w grę wchodzą też produkty otwarte, na przykład w formie kartonowych skrzynek. Dostępne są zarówno opakowania składane, jak i klejone. Wybór zależy oczywiście od wymagań określonego przedsiębiorstwa.

 

Dzięki kaszerowaniu poprawi się wygląd i jakość

 

Wpływ na wygląd kartonowego pudełka ma oczywiście jego forma i kolor, ale nie tylko. Można go poprawić, wykorzystując kaszerowanie, czyli proces uszlachetniania tektury. Polega on na naklejeniu dodatkowego arkusza, zadrukowanego lub nie, co pozwala osiągnąć wyższą wytrzymałość oraz uszlachetnić materiał. Tego typu zabiegi stosuje się w sytuacjach, kiedy potrzebny jest wysokiej jakości nadruk lub po prostu istnieje konieczność wzmocnienia tektury. Właściwie przeprowadzony proces, z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu, zapewnia osiągnięcie oczekiwanego efektu, a opakowanie kaszerowane bez wątpienia robi dużo większe wrażenie.