Bujne, lśniące i zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Odpowiednia, a przede wszystkim świadoma pielęgnacja pozwala uzyskać efekt włosów, wprost z salonu fryzjerskiego. Styl życia, odpowiednia dieta i dobór kosmetyków pielęgnacyjnych, mają wpływ na kondycję włosów. Jak o nie dbać, by były lśniące i zdrowe?

Chcąc cieszyć się pięknymi włosami, należy zadbać skuteczną pielęgnację, odpowiednio dobraną do potrzeb włosów. Maski, odżywki, olejki i balsamy to najczęściej wybierane kosmetyki pielęgnujące. Warto jednak wiedzieć, że w parze z pielęgnacją od zewnątrz, musi iść także pielęgnacja od wewnątrz, która zapewni włosom dobrą kondycję.

Czego szukać w preparatach na włosy?

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnych kosmetyków do włosów. Jak wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim patrząc na skład kosmetyku. Substancje odżywcze powinny wnikać głęboko w strukturę włosa i tym samym przyczyniać się do jego odżywienia. Warto czytać etykiety produktów na włosy, aby składniki jak najlepiej wpływały na kondycję włosa.

Włosy potrzebują protein, które odżywiają komórki, humektantów, czyli substancji nawilżających oraz emolientów, które działają zmiękczająco na włosy. Te trzy komponenty pomogą zadbać o lśniące i zdrowe włosy i zabezpieczą końcówki przed rozdwajaniem.

Jak odżywić włosy od wewnątrz?

By włosy były zdrowe, odpowiednie składniki w kosmetykach to jedno, ale równie ważne jest dostarczanie odpowiednich składników od wewnątrz? Tabletki na włosy, pomogą odżywić skórę głowy i zadbać o strukturę włosa. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki mikro i makroskładników jest bardzo ważne. Kwasy omega – 3 i omega – 6, cynk, witaminy B6 i B12, A i E, żelazo, miedź. Gęste włosy kochają biotynę, która stanowi główne źródło keratyny. Ta z kolei zmniejsza suchość i łamliwość włosów.

Objawem niedoborów w organizmie są przesuszone, łamliwe i osłabione włosy. Dlatego też warto je odżywiać od wewnątrz. W składzie produktów, pomagających odżywiać włosy od wewnątrz nie może zabraknąć skrzypu polnego, który regularnie stosowany przywraca włosom zdrowie i blask.

Pielęgnacja włosów musi być zrównoważona. Ich wygląd określa ich kondycję. Dlatego jeśli zauważymy, że coś niepokojącego dzieje się z nimi – są kruche i łamliwe lub nadmiernie wypadają, należy zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków i odpowiedniej suplementacji, która wzmocni pasma.