Żyrandole tworzą całe uniwersum form stylów i kształtów. Potrafią upiększyć każde pomieszczenie, nadać lub zmienić jego charakter. Są ponadczasowe!

Żyrandole stanowią jedyną w swoim rodzaju dekorację pomieszczenia, w którym zostały powieszone. A przy tym pełnią bardzo ważną funkcję, oświetlają wnętrze, co szczególnie ważne jest w Polsce, w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest bardzo krótki, a światła słonecznego niewiele.

Żyrandol do pokoju, do kuchni, do jadalni

Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia było wieszanie żyrandola w sypialni czy w pracowni. Ale to się zmieniło! Wraz z nastaniem czasów postmodernistycznych, i późniejszych, z pojawieniem się stylu glamour czy stylu boho, żyrandole wkroczyły do sypialni i do kuchni, a także do pokojów dziennych, a nawet do przedpokojów. Żyrandol do pokoju powinien dobrany odpowiednio do preferowanej przez nas stylistyki wnętrza. Ale w dzisiejszych czasach dopasowanie odpowiedniego modelu do charakteru wnętrza i do wymagań kupującego nie jest trudne.

Żyrandol do pokoju – klasyka lub nowoczesność

Chociaż style i mody się zmieniają, żyrandole niezmiennie zachwycają swoim pięknem przyozdabiając pomieszczenie, w którym zostały zawieszone. Warto podkreślić, że choć jeszcze do niedawna żyrandole miały pewną określoną, tradycyjną formę, współcześnie, wraz z rozwojem wzornictwa, przyjmują one coraz bardziej wyrafinowane, oryginalne i nowoczesne formy. Czasy postmodernizmu nauczyły nas łączenia ze sobą różnych stylistyk, wydobywania z przeszłości poszczególnych, z pozoru zapomnianych już „rekwizytów”, bo przecież „wszystko już było”. Również i tradycyjne, klasyczne żyrandole wracają do łask. W sklepach dostępne są żyrandole w stylu Ludwika XIV, Ludwika XV i Ludwika XVI, w stylu art deco i w stylistykach drugiej połowy dwudziestego wieku. Ale producenci dbają także, by iść z duchem czasu i dostarczają kupującym także i całkowicie nowoczesne w formie, zgodne z trendami w sztuce, a nawet futurystyczne modele. Żyrandole do pokoju w wielkim wyborze znajdziecie na stronie lampystudio.pl. Zapraszamy na zakupy.