Ogromna popularność, jaką kilka lat temu zdobyły bransoletki do samodzielnego kompletowania, zdaje się potwierdzać regułę, że choć chcemy nosić rzeczy modne, to jednak każdy z nas ma potrzebę w jakiś sposób się wyróżnić. Pomysł na stworzenie uniwersalnego i zarazem prestiżowego modelu biżuterii z możliwością personalizacji był więc strzałem w dziesiątkę.To, że poszczególne elementy mogą opowiadać historię, dodatkowo wzmacnia efekt.

Bransoletka z zawieszkami

Nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Bazą jest gruby łańcuszek, na którym umieszczane są indywidualnie dobierane ozdobne koraliki. Plusem jest to, że świetnie prezentuje się w niej zarówno jeden ozdobny moduł, jak i cały zestaw. Można więc zmieniać sobie elementy w zależności od stroju czy nastroju albo nosić wszystkie na raz. Można też dodawać kolejne przy ważnych okazjach i wówczas po pewnym czasie taka bransoletka z zawieszkami będzie miała dla nas wartość nie tylko materialną, ale i sentymentalną.

Bransoletki modułowe

W tym przypadku bazę stanowią metalowe płytki, które same w sobie wyglądają atrakcyjnie, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. W kolekcji jest też cała masa płytek ozdobnych. . Będzie ona wruszającym prezentem na osiemnaste urodziny, a właścicielka już samodzielnie będzie mogła ją uzupełniać. Po takie bransoletki chętnie sięgają również panowie – wybór jest naprawdę ogromny.

Bransoletki na rzemyku

One wielu z nas kojarzą się z szalonymi latami młodości, do których chętnie wracamy pamięcią. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby choć w ten sposób poczuć się znowu młodo. W sklepach można znaleźć piękne połączenia skóry z naturalnymi kamieniami czy metalami szlachetnymi, które zastąpnią szklane paciorki z dawnych lat. Rzemienna bransoletka z zawieszkami z bursztynu, czy drewna będzie jednocześnie elegancka i awangardowa, będzie też dobrą alternaltywą dla tych osób, które nadal nie czują się wystarczająco dojrzałe, żeby nosić bizuterię stonowaną i klasyczną.

Niezależnie od wieku warto pozostać sobą. Życie jest tylko jedno więc szkoda tracić czas na udawanie że jesteśmy dojrzalsi, poważniejsi skoro w głowie ciągle maj. Biżuteria to sposób na wyrażenie siebie. Bądźmy więc sobą.

W tym przypadku bardzo łatwo można stworzyć przy ich pomocy opowieść lub zrobić z niej swoisty pamiętnik. Można na przykład kupić bazę w dniu urodzin córeczki i stopniowo dodawać kolejne elementy, symbolizujące ważne chwile w jej życiu, a następnie podarować gotową bransoletkę na osiemnaste urodziny. Wzruszenie będzie ogromne i pozostanie pamiątka na całe życie. Można na bransoletce zapisywać wspomnienia z podróży, dodawać elementy symbolizujące nasze pasje, lub nosić ją jako symbol związku.

Wspomnienia z młodości

Twórcy nie zapominają również o tych, którzy wewnętrznie nadal czują się młodzi, ale np. pozycja zawodowa zmusza ich do zmiany trampek na pantofle, a sznurkowych bransoletek na elegancki zegarek. Stylowa bransoletka z zawieszkami, w której bazą jest wypolerowany rzemień a ozdobą szlachetne materiały, dla otoczenia pozostanie elementem biznesowego wizerunku, ale dla noszącej ją osoby będzie symbolem wewnętrznej wolności.