Browar Gościszewo ma wieloletnią tradycję, a mimo to wielu z nas nigdy o nim nie słyszało, a szkoda, bo jest to pierwszy mini browar w Polsce. Co zatem warto o nim wiedzieć? Gdzie znajduje się Browar Gościszewo? Jakie trunki są tam produkowane? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Browar Gościszewo – gdzie się znajduje? 

Browar Gościszewo zawdzięcza swoją nazwę miejscowości, w której się znajduje. Mowa oczywiście o Gościszewie, czyli miejscowości w województwie pomorskim, w powiecie sztumskim. W okolicach Browaru Gościszewo znajduje się również Malbork, więc nikt nie powinien mieć trudności z dojazdem do tego wyjątkowego miejsca.

Browar Gościszewo – historia

Browar w Gościszewie to małe przedsiębiorstwo rodzinne i zarazem pierwszy mini browar w Polsce. Został założony w 1991 roku przez braci Czarneckich i choć wydawać by się mogło, że pewnie ma za sobą już wiele problemów, to widać, że radzi sobie bardzo dobrze. Może to zasługa bardzo dobrej organizacji, prowadzenia browaru, czy też tego, że właściciele stawiają nacisk na to, by z ich firmy wychodziły tylko najlepsze produkty. Jedno jest pewne, mamy do czynienia z miejscem, które wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników bursztynowego trunku. 

Browar Gościszewo – oferta 

Początkowo browar produkował tylko jedną markę piwa typu pilzneńskiego o jakże ciekawej nazwie – Rycerz. Jednak z biegiem czasu browar postawił na rozwój i zaczął wytwarzać także inne piwa . I tak aktualnie  Browar Gościszewo w swojej ofercie ma wiele różnych gatunków piw – zaczynając od piwa pszenicznego, po piwo wędzone, lager, czy na piwie sezonowym kończąc. Jesienią, zaraz po zbiorach chmielu, do produkcji trafia lager na świeżej szyszce w chmielu, w okresie świąt Bożego Narodzenia, czy na wakacje także wypuszczana jest specjalna seria piwa i widać, że za każdym razem wszystkie cieszą się dużą popularnością.