Zdrowa dieta, czyli taka, która zawiera wszystkie niezbędne witaminy i składniki potrzebne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu to podstawa niezależnie od wieku. Jednak każdy z nas popełnia małe grzeszki żywieniowe. A to kusząc się na jedzenie typu fast food czy słodycze. Te ostatnie potrafią bardzo uzależniać – i to każdego: od dziecka do osoby dorosłej.

Jednak teraz istnieje możliwość wyboru słodyczy, które nie tylko nie szkodzą naszemu zdrowiu, ale przyczyniają się do jego poprawy. Jak to możliwe? Otóż wybierając opcję: lizaki producent, natkniemy się na prawdziwe słodkie skarby, które nasze dzieci (oraz my) możemy spożywać bez obaw o psujące się zęby czy otyłość.

LIZAKI – PRODUCENT GODNY ZAUFANIA

Lizaki to wdzięczna słodycz zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla starszych. Jednak sięgając po taką przekąskę, warto zadbać o to, by była jak najzdrowsza. Czego szukać w składzie lizaków, jeśli chcemy, by były zdrowe:

  • naturalnych substancji słodzących (takich jak fiński ksylitol, glikozydy stewiolowe, izomalt) – nie powodują one próchnicy i… dbają o nasze zęby,
  • witamin – zdrowe lizaki są też suplementami, którymi możemy witaminy uzupełniać,
  • mikroelementów, takich jak: cynk, magnez, selen,
  • naturalnych barwników pochodzenia roślinnego – ekstraktów z papryki, antocyjanów, kurkuminy, czarnej marchwi, arnoty właściwej, chlorofilu, chlorofilinu).

Zdrowy skład oparty na naturalnych składnikach nie oznacza tego, że lizaki będą mdłe czy mało słodkie. Wręcz przeciwnie – bogactwo natury to bogactwo smaków. Dlatego też następnym razem, zanim sięgniemy po coś słodkiego, czy zaoferujemy jakiś przypadkowy słodki przysmak naszym dzieciom, warto rozpatrzyć opcję: lizaki producent i przyjrzeć się dokładnie ofercie.

SŁODKI PREZENT

Temat: lizaki producent może posłużyć jako inspiracja na prezent. Zamiast wręczać dziecku z jakiejś okazji stosy batoników czy czekoladek o zagadkowym składzie, warto pokusić się o zakup lizaków i stworzyć z niego… bukiet. Zresztą taki podarunek ucieszy każdego wielbiciela słodyczy i fana zdrowia niezależnie od wieku.