Szukasz ciekawego kierunku, który pozwoli zdobyć ciekawą pracę? W takim razie sprawdź kierunek dziennikarstwo sportowe. To propozycja dla osób lubiących sport, a także kontakt z ludźmi. Humanistyczny klimat tego kierunku sprawia, że szczególnie dobrze na takich studiach będą się czuły osoby, które unikają przedmiotów ścisłych. Więcej o tym kierunku przeczytasz w poniższym tekście.

Opis studiów

Zapisując się na dziennikarstwo sportowe, zdobędziesz wiedzę z zakresu działania poszczególnych rodzajów mediów występujących w świecie. Na kierunku dowiesz się, jak działają media sportowe. Ściśle student poznaje wtedy specyfikę warsztatu dziennikarskiego i omawia specjalizację, struktury i cykle. Jako uczestnik studiów poznasz różne akty prawne, które kształtują formę dziennikarstwa sportowego.

Historia różnych dyscyplin sportowych nie będzie już dla Ciebie obca. Zdobyta wiedza na studiach będzie dotyczyć różnych sylwetek sportowych oraz wydarzeń sportowych, odbywających się na całym świecie. Rynek związany z mediami sportowymi nie będzie już miał przed Tobą tajemnic. Sam kierunek, jakim jest dziennikarstwo sportowe, wyróżnia się bogactwem różnych zagadnień tj. public relations, reklama w sporcie, czy komunikacja w mediach.

Jaką pracę można zdobyć po dziennikarstwie sportowym?

Dziennikarstwo sportowe z uwagi na to, że cechuje się różnorodnym programem, to można liczyć również na szerokie możliwości zawodowe. Po takich studiach najczęściej osoby zostają dziennikarzami lub komentatorami sportowymi. Mając dyplom z takiego kierunku studiów, bez problemu znajdziesz pracę w redakcji tradycyjnej i internetowej, a w szczególności w dziale, który będzie związany ze sportem. Dyplom także pozwoli zdobyć pracę w agencjach promocyjno-reklamowych, a zwłaszcza w działach, gdzie obsługiwani są sportowy, a także kluby sportowe. Jak widać, dziennikarstwo sportowe otwiera drzwi przed wieloma pracodawcami. Nic zatem dziwnego, że z każdym rokiem rośnie liczba absolwentów po omawianym kierunku.