Odpowiedni materiał, który wykorzystamy do stworzenia elewacji naszego domu, musi być trwały, wytrzymały i odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Idealnym produktem jest deska drewniana elewacyjna, która dzięki swoim unikalnym  właściwościom jest zdecydowanie produktem wartym zakupu. Deski elewacyjne dostępne są w różnych wzorach, kolorach oraz rozmiarach, dzięki czemu każdy klient może znaleźć produkt dostosowany do jego potrzeb. Deska drewniana elewacyjna może być wykorzystana do pokrycia całego budynku, choć wielu klientów decyduje się na połączenie materiałów np. drewnianych desek z cegłą lub kamieniem elewacyjnym. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat właściwości produktu, jego zalet oraz ewentualnych wad. Tego typu informacje znajdziesz w poniższym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy! 

Deska drewniana elewacyjna – właściwości produktu 

Deska drewniana elewacyjna posiada szereg właściwości, dzięki którym jest ona bardzo chętnie wykorzystywana do stworzenia elewacji różnego rodzaju budynków. Deska elewacyjna warmińsko mazurskie to przede wszystkim jakość, która gwarantuje klientom, że ich dom jest otoczony swego rodzaju tarczą. Właściwości drewnianych desek elewacyjnych to przede wszystkim:

  • Bezproblemowy montaż – z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem, położenie drewnianych desek elewacyjnych na zewnętrznej części naszego domu jest wyjątkowo proste i efektywne. 
  • Niskie koszty utrzymania – choć drewniane deski elewacyjne wymagają impregnacji, jej wykonanie nie jest dużym wydatkiem dla właścicieli budynku. Dodatkowo impregnacja desek odbywa się raz na kilka lat i do jej wykonania nie potrzebujemy pomocy specjalisty. 
  • Izolacja termiczna – deska drewniana elewacyjna to materiał, który uznawany jest za jeden z lepszych izolatorów termicznych, dzięki czemu w okresie zimowym ogrzanie naszego budynku jest niezwykle łatwe. Ciepło utrzymuje się w pomieszczeniach o wiele dłużej, niż w przypadku budynków ocieplonych np. styropianem. Warto dodać, że dzięki temu możemy zaoszczędzić przysłowiowe parę groszy na kosztach związanych z ogrzewaniem. 
  • Odporność na uszkodzenia – drewniane deski elewacyjne powstają z wyjątkowo twardych i trwałych materiałów np. z drewna egzotycznego, co sprawia, że produkt jest niezwykle wytrzymały, odporny na uszkodzenia oraz odkształcenia materiału. 

Drewniana elewacja – dlaczego należy zaimpregnować drewniane deski elewacyjne? 

Większość drewnianych desek elewacyjnych, poddawana jest wstępnej impregnacji jeszcze przed wyjściem z hali produkcyjnej. Nie oznacza to jednak, że przygotowane w ten sposób deski nie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, po założeniu na zewnętrznej powierzchni danego budynku. Dzięki okresowej impregnacji deski drewniane elewacyjne pozostają w odpowiedniej kondycji i pełnią odpowiednie funkcje np. chronią nasz dom przed szkodliwym działaniem szkodników, insektów i mikroorganizmów. Dodatkowo, okresowa pielęgnacja pozwala na zachowanie koloru drewnianym deskom, który z czasem może ulec wyblaknięciu.