Kokpit samochodowy to niezwykle istotna część każdego auta. To właśnie na nim będziemy bowiem skupiać naszą uwagę w trakcie jazdy, zmieniając konfigurację nawigacji GPS, kontrolując stan paliwa czy też przyglądając się obrazowi z kamery cofania. Nie dziwi więc fakt, że eksperci z całego świata zalecają kierowcom regularne czyszczenie kokpitu, bez względu na ilość wykorzystywanej przez nas elektroniki. Niestety, wiele osób bagatelizuje tego typu procedury, twierdząc, że kokpit samochodu wystarczy jedynie przetrzeć okazjonalnie ścierką. Nic bardziej mylnego – nawilżona ściereczka usuwa bowiem jedynie powierzchowne zabrudzenia. Z tego też powodu, w niniejszym artykule skupimy się na temacie prawidłowej eksploatacji samochodowego kokpitu.

 

Dlaczego powinniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczne środki czyszczące?

 

Czyszczenie kokpitu to procedura, pozwalająca na uniknięcie poważnych problemów, spowodowanych jazdą w zaniedbanym samochodzie. Po pierwsze, duża ilość kurzu nie tylko jest nieestetyczna, ale również stwarza idealne warunki do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Ich obecność stanowi z kolei szczególne zagrożenie dla zdrowia osób, zmagających się z alergiami lub chorobami układu odpornościowego. Drugim problemem jest brak zabezpieczenia deski rozdzielczej przed działaniem skrajnych temperatur. W upalne lato, tworzywa zaczynają tracić swój kolor. Podczas zim, deska rozdzielcza może z kolei ulegać odkształceniom, prowadzącym nierzadko nawet do powstawania pęknięć.

 

Z jakich preparatów czyszczących powinniśmy korzystać?

 

Za jedne z najlepszych środków, przeznaczonych do profesjonalnego czyszczenia kokpitu, uchodzą specjalistyczne preparaty marki ADBL. Starannie opracowany skład sprawia, że wnętrze samochodu zostaje wypełnione odświeżającym zapachem. Produkty czyszczące tego producenta to również brak nieestetycznych smug, a także możliwość przywrócenia estetycznego wyglądu zarówno powierzchniom matowym, jak i połyskliwym. Oryginalne preparaty do kokpitów samochodowych ADBL znajdziemy chociażby w specjalistycznym sklepie internetowym RS AUTO.