Fotele uszak szturmem podbijają rynek mebli tapicerowanych do salonu. Po całym dniu pracy, życia w ciągłym biegu chwila odpoczynku, świadomość błogiego zatopienia się w wygodnym fotelu z kubkiem ulubionej herbaty, czy kawy to marzenie niejednego z nas. W jaki sposób zorganizować idealną strefę relaksu przy pomocy foteli uszak?

Dlaczego fotel uszak sprawdza się w strefie wypoczynku?

Strefa relaksu w domu czy też w mieszkaniu zwykle opiera się na meblach tapicerowanych takich jak sofy, popularne narożniki oraz oczywiście fotele. Ostatnio dość dużą popularnością cieszą się fotele uszaki i stylowe stoliki kawowe. Klimat relaksu zwykle podkreślają miękkie poduszki, okrycia oraz oświetlenie, czy też rośliny zielone, które razem stanowią ciekawe, stylowe połączenie.

Fotel uszak zazwyczaj jest wykończony materiałem welurowym o aksamitnej strukturze, dzięki wysokim podłokietnikom, głębokiemu siedzisku idealnie dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała siedzącego, ułatwiając pozbycie się nagromadzonego w ciągu dnia napięcia i stresów. Profilowana na kształt księżyca górna część oparcia stanowi stabilną podporę dla odcinka szyjnego kręgosłupa i głowy, zapewniając dodatkową wygodę. Szeroka gama kolorystyczna obić ładnie wygląda zarówno w zestawieniu z szaro-beżowymi ścianami, jak i tymi, w intensywnych barwach. Dla zwiększenia odczuć odprężenia dobrym pomysłem będzie postawienie na fotel uszak z podnóżkiem, którego użycie poprawia ergonomię siedzenia, reguluje przepływ krwi, zwiększając odczucie wypoczynku, dając uczucie lekkości nogom po całym dniu aktywności.

Do jakiego stylu salonu pasują fotele uszak?

Przystępując do urządzania strefy wypoczynku w salonie, nim wybierzemy się na poszukiwania wymarzonego fotela uszak, warto zastanowić się, w jakim stylu będzie wykończone pomieszczenie. W klasycznym wariancie warto rozważyć ustawienie foteli bez charakterystycznych nóżek. Fotele uszaki świetnie będą prezentować się w nowoczesnym minimalistycznym pokoju. Gdy weźmiemy pod uwagę modele o ciekawym princie, o głębokim pikowaniu, czy też tych, w których użyto ozdobne guziki tapicerskie, mogą się one stać centralnym punktem aranżacji w stylu glamour czy też rustykalnym. Ważną zaletą wspomnianych mebli jest ich ponadczasowość. Możliwość dowolnego wybrania koloru obicia, czy też nóżek z drewna pozwala na niemal całkowite spersonalizowanie ich do potrzeb przyszłych użytkowników.