Google css powstało jako usługa porównywania cen (tzw. Comparsion Shopping Services). Jej zadaniem jest zbieranie informacji o produktach oferowanych przez sklepy internetowe.

Początki Google css

Każdy użytkownik Internetu zna Google. Jest to największa przeglądarka, której celem jest skatalogowanie informacji oraz udostępnianie ich poprzez Internet. Powstała w 1996 roku na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych, założona w ramach projektu studenckiego. Stali za tym: Larry Page i Sergey Brin. Tymczasem rozwój technologii sprawił, że zaczęły powstawać sklepy internetowe, a zatem również porównywarki cen, dzięki którym klient może dokonać wyboru z wielu tożsamych produktów.

W roku 2007 powstała platforma Google Zakupy, która stała się wyszukiwarką sklepów internetowych. Niestety, cały program był podporządkowany wyłącznie firmie Google. Nie było nawet mowy o konkurencji. W związku z tym w 2017 roku Komisja Europejska postanowiła położyć kres temu monopolowi i doprowadziła do tego, że firma musiała zapłacić grzywnę 2,4 miliarda dolarów kary oraz udostępnić innym firmom możliwość wprowadzenia własnych porównywarek. W ten sposób powstał program CSS.

Okno dla przedsiębiorców

Dzięki programowi google css właściciele sklepów internetowych mogą korzystać z dobrodziejstw tego systemu. Dzięki usłudze porównywania cen, reklamy produktów wyświetlają się na ogólnych stronach w wynikach wyszukiwania. Sprawia to, że produkty są lepiej widoczne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Miejsce wyświetlania reklam

Reklamy będą pojawiały się na ogólnych stronach, podczas wyników wyszukiwania konkretnych fraz oraz na stronie usługi porównywania cen, do której przystąpił właściciel e- sklepu.

Najbardziej znane porównywarki

Obecnie jest mnóstwo firm, które oferują usługę porównywania produktów i działają w programie google css. Wśród najbardziej znanych porównywarek znajdują się np. Verseocss, Zalando, Ceneo, Skąpiec, Nokaut, Domodi i wiele, wiele innych. Dzięki nim można poznać szczegóły produktu, ceny i inne potrzebne informacje.