Szukasz sposobu na szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. W takim razie koniecznie rozważ zakup hulajnogi elektrycznej. Jednoślady tego typu świetnie sprawdzają się w miastach. Z powodu wielu korzyści posiadania takiego pojazdu coraz więcej osób przerzuca się z samochodów na hulajnogi. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące elektrycznych hulajnóg.

Hulajnoga elektryczna – koszt

Jeśli zależy nam na porządnym sprzęcie, trzeba się liczyć z tym, że dobrej jakości hulajnoga kosztuje ponad 2000 zł. Modele z takiej półki cenowej mają także większy udźwig około 100 kg. To oznacza, że rosły mężczyzna z powodzeniem może poruszać się takim środkiem transportu. Oczywiście na rynku można spotkać wiele tańszych modeli, które spełnią oczekiwania wielu klientów. Najtańsze modele są dostępne już od 1000 zł. 

W czasie poszukiwania hulajnogi warto skorzystać z internetu. Sklepy internetowe pokazują na przykład ceny rosnąco po wpisaniu fraz „hulajnoga elektryczna koszt”. Ceny są kształtowane przez wiele czynników tj. maksymalna prędkość, czas pracy urządzenia czy czas ładowania. Te czynniki są równocześnie ważnymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu hulajnogi. Jeśli wiemy, że będziemy używać hulajnogi na długich dystansach warto kupić model, pozwalający przejechać na jednym ładowaniu nawet do 30 kilometrów.

Nie da się ukryć, że hulajnoga z uwagi na charakter budowy powinna gwarantować najwyższe bezpieczeństwo. Jednak my jako użytkownicy takich pojazdów sami możemy je zwiększyć, dobierając do hulajnogi dodatkowe oświetlenie, tempomat oraz grube opony, radzące sobie z dziurami.

Hulajnoga elektryczna – zalety

Jakie zalety ma hulajnoga elektryczna? Cena jest zaletą samą w sobie, ponieważ już za 1000 zł możemy wyposażyć się w sprzęt, który umożliwia szybkie poruszanie się po drogach. Hulajnogi ze względu na smukły kształt pozwalają na wyprzedzanie samochodów stojących w korkach. To oznacza, że ewentualne korki w ogóle nas nie interesują. Pojazdy tego typu są napędzane silnikiem elektrycznym, a więc nie musimy tracić pieniędzy na paliwo czy bilety komunikacyjne. Użytkując hulajnogę, nie musimy martwić się również o parkowanie, ponieważ według polskich przepisów można ją postawić na chodniku. Oprócz powyższego, użytkownicy hulajnóg nie przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza. Dla kogo jest dobra hulajnoga? Przede wszystkim dla osób ceniących sobie swój czas i pieniądze oraz dbających o środowisko przyrodnicze. 

Hulajnoga elektryczna – wynajem

Osoby, które jeszcze nie są przekonane do takiego środka transportu, mogą wynająć hulajnogę miejską, aby sprawdzić, czy taki pojazd spełni oczekiwania. Gdzie można spotkać miejskie hulajnogi? Głównie w dużych miastach tj. Gdańsk, Poznań, Warszawa, Łódź, Katowice czy Wrocław. Władze dużych miast udostępniając takie hulajnogi i współpracując z operatorami, posiadającymi w swojej flocie takie pojazdy zachęcają w ten sposób do korzystania z alternatywnych środków transportu.