Sprowadzanie aut z USA wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Mimo tego, że procedury są powtarzalne i powszechnie znane, najważniejsze są w tym procesie same szczegóły. Aby wygodnie i szybko importować auta z USA nieuszkodzone w dobrej cenie potrzeba dużej wiedzy i doświadczenia. Przeczytaj poniższy artykuł i zwiększ swoją wiedzę o tym, jak importować auta z USA nieuszkodzone.

Płatność za auta z USA nieuszkodzone

Jeśli nabyliśmy auto z aukcji zgodnie z przepisami, należy za niego zapłacić do 4 dni od daty wygrania auta. Jeśli płatność nie nastąpi w ciągu tych 4 dni, trzeba się liczyć z karą za każdy dzień zwłoki w wysokości 40 dolarów. Jeśli transakcje prowadzimy u pośrednika, który nie jest zarejestrowany w stanach, wtedy cena auta może wzrosnąć o 9% w wyniku podatku stanowego.

Jak transportować auta z USA nieuszkodzone?

Sprowadzanie aut z USA wiąże się z ważnym aspektem, czyli transportem. Aby obniżyć koszty transportu, warto zakupić i odebrać auto w lokalizacji, która jest najbliżej portu. Chcąc sprowadzić pojazd do Polski, trzeba poszukać firmy zajmującej się transportem do Europu. Aby sfinalizować podróż, należy uiścić opłaty w postaci akcyzy, opłaty celnej – całość kosztów wyniesie sporą część auta. Najpopularniejszym miejscem wyładunkowym to Niemcy. Wszystko za sprawą niższego podatku VAT. Oprócz tego należy opłacić wyładunek kontenera i załatwić formalności związane z odprawą celną.

Na co uważać importując auta z USA nieuszkodzone?

Decydując się na nabycie auta z aukcji, należy pamiętać, że niektóre opisy samochodów czasami mijają się z prawdą. W związku z tym istnieje zawsze ryzyko zakupu wraku – to poważne niebezpieczeństwo. Nierzadko zdjęcia uszkodzonych aut są zmieniane w programach do obróbki graficznej lub ujęcie specjalnie nie pokazuje uszkodzeń. Aby uniknąć zakupu takiego pojazdu, eksperci radzą, aby dokonywać wywiadów oraz szczegółowych weryfikacji. Takie mechanizmy potrafią wykryć nawet najskrytsze nieścisłości.