Sprowadzanie aut z USA wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Mimo tego, że procedury są powtarzalne i powszechnie znane, najważniejsze są w tym procesie same szczegóły. Aby wygodnie i szybko importować auta z USA nieuszkodzone w dobrej cenie potrzeba dużej wiedzy i doświadczenia. Przeczytaj poniższy artykuł i zwiększ swoją wiedzę o tym, jak importować auta z USA nieuszkodzone.

Płatność za auta z USA nieuszkodzone

Jeśli nabyliśmy auto z aukcji zgodnie z przepisami, należy za niego zapłacić do 4 dni od daty wygrania auta. Jeśli płatność nie nastąpi w ciągu tych 4 dni, trzeba się liczyć z karą za każdy dzień zwłoki w wysokości 40 dolarów. Jeśli transakcje prowadzimy u pośrednika, który nie jest zarejestrowany w stanach, wtedy cena auta może wzrosnąć o 9% w wyniku podatku stanowego.

Jak transportować auta z USA nieuszkodzone?

Sprowadzanie aut z USA wiąże się z ważnym aspektem, czyli transportem. Aby obniżyć koszty transportu, warto zakupić i odebrać auto w lokalizacji, która jest najbliżej portu. Chcąc sprowadzić pojazd do Polski, trzeba poszukać firmy zajmującej się transportem do Europu. Aby sfinalizować podróż, należy uiścić opłaty w postaci akcyzy, opłaty celnej – całość kosztów wyniesie sporą część auta. Najpopularniejszym miejscem wyładunkowym to Niemcy. Wszystko za sprawą niższego podatku VAT. Oprócz tego należy opłacić wyładunek kontenera i załatwić formalności związane z odprawą celną.

Na co uważać importując auta z USA nieuszkodzone?

Decydując się na nabycie auta z aukcji, należy pamiętać, że niektóre opisy samochodów czasami mijają się z prawdą. W związku z tym istnieje zawsze ryzyko zakupu wraku – to poważne niebezpieczeństwo. Nierzadko zdjęcia uszkodzonych aut są zmieniane w programach do obróbki graficznej lub ujęcie specjalnie nie pokazuje uszkodzeń. Aby uniknąć zakupu takiego pojazdu, eksperci radzą, aby dokonywać wywiadów oraz szczegółowych weryfikacji. Takie mechanizmy potrafią wykryć nawet najskrytsze nieścisłości. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *