Wiedeń, czyli stolica Austrii leży całkiem niedaleko od granic Polski – z Warszawy ponad 600 km, z Wrocławia ponad 500, a z Krakowa ponad 400. Można tę odległość pokonać samochodem, ale można też poszukać wygodniejszych środków transportu.

Busy do Wiednia

Niewiele osób wie, że do Wiednia jest bardzo rozbudowany transport busami. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy busy do Wiednia pojawi się kilka firm, które takie usługi świadczą. Niektórzy jednak mogą zapytać o szczegóły – cena, komfort? Otóż ceny są nieraz dużo korzystniejsze niż w przypadku podróży pociągiem czy nawet samochodem, kiedy musimy się liczyć z tankowaniem przynajmniej raz na trasie. Natomiast komfort podróży również jest duży. Już dawno minęły czasy starych i rozpadających się busów, bez klimatyzacji, z niewielką ilością miejsca na nogi. Nowoczesne busy to klimatyzowane, dobrze utrzymane pojazdy, z wygodnymi siedzeniami, miejscem na nogi, podnóżkami i podłokietnikami.

Wiedeń Wrocław

Dla przykładu podróż z Wrocławia do Wiednia samochodem zajęłaby ok. 6 godz. Pociągiem w tej relacji jedzie się ok. 8 godz., podobnie busem. Jednak podróż pociągiem ma tę wadę, że jest tylko jedno bezpośrednie połączenie, i to w dodatku nocne. Natomiast w przypadku busów trasa Wiedeń Wrocław jest obsługiwana kilka lub kilkanaście razy w ciągu doby. Istotna również wydaje się cena. Bilet autobusowy kosztuje zazwyczaj dwa-trzy razy mniej niż bilet na pociąg, a dodatkowo można go kupić przez Internet.

Podsumowanie

Podsumowując, każdy sam musi rozważyć, jaki środek transportu byłby dla niego najlepszy. Zależy to od chęci prowadzenia samochodu przez długi czas, tego, ile chcemy wydać i jak długo podróżować. Biorąc te wszystkie elementy pod uwagę, podróż busem wydaje się rozsądnym wyjściem.