Świece zapachowe wykorzystywane są do aranżacji przestrzeni domowych zwłaszcza jeśli chodzi o modne ostatnimi czasy łazienki w stylu SPA. Nie inaczej jest z produktami marki Woodwick. Popularność aromaterapii w formie słoiczków wypełnionych woskiem sojowym z olejkami eterycznymi wynika z olbrzymiej ilości zalet, jakie niesie za sobą inhalowanie się powietrzem nasączonym konkretnymi zapachami.

 

Wyposażenie łazienek w stylu SPA a akcesoria zapachowe Woodwick

Wellness to stan równowagi ciała, ducha i umysłu, który pomaga zachować zdrowie, wspomóc naturalne siły obronnościowe organizmu, dzięki łączenia sztuki relaksu i odpoczynku. Z założenia w aranżacji łazienek SPA powinny dominować materiały naturalne jak drewno i kamień, zarówno jeśli chodzi o wybraną armaturę jak i wszelkiego rodzaju dodatki. Akcesoria zapachowe Woodwick są całkowicie zgodne z tym kierunkiem.  Podstawowymi dodatkami do wnętrz Wellness są świece, które nie tylko delikatnie oświetlają wnętrze, ale również działają terapeutycznie. 

 

Jakie świece marki Woodwick wybrać do łazienki?

Zapach w łazience nie powinien być ani zbyt intensywny, ani zbyt słaby. Dlatego woski Woodwick dostępne są w różnych rozmiarach, przez co można dobrać je zarówno do charakteru, stylu wnętrza, jak i jego wielkości. Warto zwrócić uwagę na skład świec używanych w małych pomieszczeniach. Odradza się do zamkniętych, małych łazienek używanie świec opartych na parafinie i stosowanie do budowania wystroju świec naturalnych Woodwick. Wosk sojowy w przeciwieństwie do parafiny uwalnia swój zapach stopniowo, bez wydzielania szkodliwych oparów, mogących zamiast odpoczynku i relaksu wywołać ból głowy. Skoncentrowane olejki eteryczne z produktów Woodwick nie maskują przykrych zapachów, a neutralizują je, przez co nie „obciążają” powietrza, sprzyjają odprężeniu i odpoczynkowi. Idealne do łazienek będą zapachy oparte na tzw. nutach wodnych bądź zielonych. Właściwości kojąco relaksacyjne ma np. połączenie lawendy z wanilią, jaśminu czy bergamotki.