Czyszczenie elewacji domu może przysparzać wielu kłopotów. Może też spędzać sen z powiek. Wiadomo, że każdy budynek wymaga dbałości o elewację i jej odpowiedniej konserwacji – niezależnie od materiałów użytych do jej wykonania. Dobra wiadomość jest taka, że elewację można wyczyścić samemu za pomocą myjki ciśnieniowej.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Jeżeli zdecydowałeś się na czyszczenie elewacji we własnym zakresie przy pomocy myjki ciśnieniowej, to na początku powinieneś wiedzieć na czym polega jej działanie. Myjka ciśnieniowa usuwa bowiem zanieczyszczenia z budynku strumieniem wody pod odpowiednim ciśnieniem.
Kupując myjkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj dyszy i możliwość regulacji ciśnienia wody. Aby w praktyce sprawdzić, czy dobrałeś stosowne ciśnienie wody do czyszczenia elewacji najlepiej zrób test na jej mało widocznym fragmencie, który w przypadku ewentualnego uszkodzenia nie będzie się rzucał w oczy.

Czyszczenie dachów

Myjka ciśnieniowa sprawdzi się też do takich czynności jak czyszczenie dachów. Jeśli zamierzasz się tym zająć samodzielnie, to pamiętaj, że przy dużych zabrudzeniach możesz użyć cieplejszej wody i zwiększyć jednocześnie ciśnienie jej strumienia.
Stopień zabrudzenia dachu zależy w dużej mierze od położenia Twojego domu i jego okolicy. Kurz oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia znacznie szybciej będą osiadały na dachu budynku, jeżeli stoi on w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy lub w pobliżu zakładu produkcyjnego.