Trudno jest znaleźć obecnie popularniejszy komunikator, niż program Zoom. Wypuszczone na rynek w 2013 roku, bardzo szybko zdobyło ono setki pochlebnych recenzji, znajdując zastosowanie praktycznie wszędzie.

Zalety Zoom zostały jednak naprawdę docenione wraz z nadejściem pandemii koronawirusa, która wymusiła na wielu z nas konieczność pracy lub nauki w trybie zdalnym. Prosta obsługa, bezpieczeństwo oraz praktyczne funkcje dodatkowe sprawiły, że z każdym miesiącem liczba użytkowników tego komunikatora wciąż się powiększa. Przeglądając licencje Zoom, powinniśmy zwrócić jednak uwagę nie tylko na mnogość oferowanych opcji, ale przede wszystkim na nasze potrzeby. Oto, co warto zatem wiedzieć na ten temat.

 

Proste rozwiązania dla mniej wymagających

 

Najtańszą spośród licencji Zoom jest opcja bezpłatna. Pełni ona rolę zarówno swoistej licencji próbnej, jak i praktycznego komunikatora, przeznaczonego do użytku domowego. Oferuje nam ona możliwość organizowania spotkań z jedną osobą bez ograniczeń, a także konferencji dla maksymalnie stu osób, z czterdziestominutowym limitem czasowym. Dzięki zintegrowanym narzędziom AES i SSL, komunikator Zoom jest rozwiązaniem w stu procentach bezpiecznym. Wersja darmowa pozwala nam również na udostępnianie obrazu z naszego ekranu. A jeśli poszukujemy czegoś dla małych firm, warto przyjrzeć się licencji Pro. Nie uświadczymy tu bowiem limitu połączeń dla konferencji, zaś dzięki funkcji tworzenia grup, możemy bez problemu zarządzać wszystkimi uczestnikami.

 

Licencje Zoom dla większych przedsiębiorstw

 

Z myślą o średnich firmach i instytucjach, twórcy Zoom opracowali licencję Business. Wszystkie funkcje, dostępne w wersji Pro, zostały tu wzbogacone o panel administracyjny, tworzenie linków Vanity URL, możliwość logowania za pomocą hasła domenowego użytkownika oraz opcję pracy w sieci lokalnej. Listę licencji Zoom zamyka wersja Enterprise dla dużych korporacji. Pozwala ona na organizowanie konferencji nawet dla pięciuset osób, zapisywanie spotkań w nielimitowanej przestrzeni w chmurze czy też możliwość skorzystania ze specjalistycznych narzędzi Zoom Rooms. Warto więc przyjrzeć się dostępnym licencjom i samemu zadecydować, która z nich wpisze się najlepiej w nasze oczekiwania.