Choć praca na etacie jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, coraz więcej osób decyduje się pracować „na własny rachunek”. W ten sposób zyskujesz większą niezależność – samodzielnie podejmujesz decyzje odnośnie swojej firmy. Możesz stworzyć strategię działania, odpowiadasz za kontakty z klientami, nie musisz raportować o swoich postępach szefowi – w końcu to Ty jesteś teraz swoim własnym szefem. Zanim jednak zdecydujesz się na otwieranie własnej działalności, warto zapoznać się z innymi rozwiązaniami; dużą popularność zdobywają ostatnio również gotowe spółki z o. o.

Gotowe spółki to propozycja dla wszystkich zainteresowanych prostym sposobem na własną firmę

Wybierając właśnie ten sposób zaoszczędzisz przede wszystkim swój cenny czas. Samo zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest procesem żmudnym i wymaga kompletowania odpowiednich dokumentów. Wybierając gotowe spółki nie musisz zajmować się żadnymi formalnościami: spółka zostaje założona przez firmę zajmującą się jej sprzedażą. Wystarczy zatem dokonać transakcji z firmą i cieszyć się posiadaniem czystej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Czysta spółka jest spółką z o. o., która nie jest w żaden sposób zadłużona, nie posiada historii kredytowej i nie jest również związana żadnymi umowami. W ten sposób możesz rozpocząć swoją działalność od samego początku bez konieczności zajmowania się wcześniejszymi zobowiązaniami. Żadnego wyczekiwania na decyzję urzędu, gromadzenia papierów i tracenia czasu – sam proces zakupu przebiega szybko i bezproblemowo. W ten sposób możesz także skupić się na prowadzeniu swojej spółki i oraz jej rozwijaniu.

Spółka czy własna działalność?

Własna działalność to w świadomości większości osób jednoosobowa działalność gospodarcza. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet, jednak nie zawsze będzie najodpowiedniejsze. Warto zatem przyjrzeć się spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością. Ich wielką zaletą jest zabezpieczenie w wypadku zadłużenia. Jeśli firma nie ma możliwości rozliczenia się z kontrahentami, w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej zajęty może zostać również majątek rodziny. Natomiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stanowi zabezpieczenie dla właściciela – w przypadku ogłoszenia upadłości nie będzie zmuszony do spłacania długów ze środków pochodzących z własnego majątku. Choć początkowe formalności i konieczność przejścia na pełną księgowość mogą wydawać się nie do przejścia, to jednak po dokładnym zastanowieniu oraz przeliczeniu kosztów może się okazać, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najlepszym rozwiązaniem. Warto zatem sprawdzić, która forma działalności będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości.