Magnez odpowiada za prawidłową pracę organizmu każdego człowieka. Ma on wpływ na układ nerwowy, krwionośny, a także mięśniowy, choć jego niedobory mogą być szczególnie niebezpieczne dla naszego serca. Niski poziom magnezu w organizmie może prowadzić do wystąpienia objawów takich jak nieregularne bicie serca, a także ryzyko wystąpienia chorób takich jak nadciśnienie tętnicze czy różnego rodzaju choroby serca. Dlatego też, w celu ochrony naszego organizmu i utrzymania go w zdrowiu, należy zadbać o suplementację magnezu. 

Nie każdy jednak wie jaki magnez na serce będzie odpowiedni, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele rodzajów suplementów, które różnią się między sobą przede wszystkim ilością magnezu w produkcie oraz działaniem na organizm. Jeśli chcesz wiedzieć jaki magnez na serce wybrać, zapoznaj się z naszym poniższym artykułem! 

Apteczne suplementy diety 

W przypadku niedoboru magnezu w pierwszej kolejności sięgamy po suplementy diety, które możemy znaleźć w aptekach stacjonarnych lub internetowych. Do ich zakupu nie potrzebujemy recepty, jednak warto posiadać minimalną ilość wiedzy, która pozwoli nam dokonać odpowiedniego zakupu. Jeśli zastanawiasz się jaki magnez na serce wybrać, przed zakupem sprawdź jaki związek chemiczny jest obecny w suplemencie. Magnez najlepiej wchłania się z połączeń organicznych, dlatego najlepiej postawić na cytryniany lub mleczany. Sprawdź również ilość jonów pierwiastka w jednej dawce suplementu. 

Naturalne sposoby przyswajania magnezu 

Coraz więcej osób sięga jednak po naturalne produkty, w których występuje magnez takie jak np. produkty zbożowe, orzechy, banany, ziemniaki, nasiona roślin strączkowych, a także kakao i gorzka czekolada. Włączenie tego typu produktów do codziennej diety, będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pragną dostarczyć magnez do swojego organizmu, bez wykorzystywania do tego różnego rodzaju gotowych suplementów diety, których długotrwałe spożywanie może mieć negatywny wpływ na układ pokarmowy.