Chcesz pomalować metalowy element? Zwykła farba nie przynosi oczekiwanego efektu? Oczywiście, że nie ponieważ elementy metalowe trzeba pomalować metodą proszkową. Taki sposób ma wiele zalet. Pozwala na pokrycie równą i cienką warstwą wybranego elementu. Zwłaszcza wiele osób decyduje się na malowanie proszkowe aluminium. Jeśli chcesz cieszyć się dobrze pomalowanymi metalowymi częściami, które zostaną dodatkowe zabezpieczone, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy do lektury! 

Sekret malowania proszkowego

Proszkowe malowanie odbywa się za pomocą pistoletu elektrycznego i kinetycznego. Oba sprzęty są stosowane przez wykwalifikowanych lakierników. Najczęściej są one używane, jeśli klient zlecił malowanie proszkowe aluminium. Dlaczego akurat taka metoda jest, stosowana na elementy metalowe? Ponieważ inne metody nie gwarantują takiej przyczepności. Malowanie proszkowe zapewnia odpowiednią przyczepność, bo nie bazuje na wodzie oraz dodatkowo przewiduje proces utwardzania nałożonej warstwy farby. 

Malowanie konstrukcji i elementów metalowych

Za pomocą omawianej metody można realizować przede wszystkim malowanie proszkowe aluminium, a także elementy wykonane z innych metalu. Wynika to przede wszystkim z właściwości samej techniki. Podsumowując, malowanie proszkowe jest zarezerwowane dla konstrukcji aluminiowych, stalowych i metalowych. 

Gwarantem sukcesu jest dobrze już opracowany proces, który opiera się na wysokiej temperaturze. Pomalowana część zostaje skierowana do specjalnej komory, gdzie znajduje się piec. Wysoka temperatura w piecu o wysokości od 140 do 200 stopni Celsjusza sprawia, że nałożona farba najpierw ulega stopieniu, a następnie utwardzeniu.  Dzięki powyższym procesom na malowanie proszkowe aluminium decyduje się wiele osób, chcących cieszyć się dobrze malowanymi częściami pochodzenia metalowego.