Obróbka cnc skrawaniem

Na czym polega obróbka cnc? Proces obróbki polega na nadaniu kształtu i odpowiednich rozmiarów danemu komponentowi. Dzięki profesjonalnej obróbce otrzymujemy produkt z żądanym wykończeniem i zdobieniem. Tym sposobem specjaliści w tej branży wytwarzają różne elementy z metalu i tworzywa sztucznego. Dziś pracę ludzkich rąk zastępują maszyny, które charakteryzują się niezwykłą precyzją. Obróbka skrawaniem polega na rozdzieleniu części materiału od jego całości.

Na początku system wraz z urządzeniem nadaje kształt produkowanego elementu. Z czasem można zauważyć, że element jest coraz bliższy prototypowi w projekcie. Na końcu mają miejsce prace wykończeniowe, które nadają ostateczny kształt, grubość, gabaryty oraz twardość i chropowatość powierzchni.

Metoda cnc wraz z frezarkami lub tokarkami w bardzo krótkim czasie jest w stanie wytworzyć serię idealnych produktów. Dla operatora praca jest zdecydowanie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Pracownicy nie mają już bezpośredniej styczności z narzędziami tnacymi. Ogromne zapotrzebowanie na komponenty przemysłowe jest wykonane dzięki nowej technologii.

Co oznacza skrót cnc?

Cnc to skrót od angielskiej nazwy Computerized Numerical Control. W wolnym tłumaczeniu oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Najbardziej znane urządzenia do obróbki materiałów to frezarki, tokarki i plotery. To właśnie one w procesie produkcji nowego lub uszkodzonego elementu współpracują z mikrokomputerem.

Wcześniej jednak programuje się wytyczne i parametry zgodnie, z którymi ma zostać wyprodukowana część do maszyny przemysłowej. To system cnc nadaje tempo pracy oraz informuje pracownika o postępach. Co ważne, jeśli popełniono błąd w parametrach, na bieżąco można go skorygować według nowych kryteriów.

Sprawdź naszą ofertę firmy Jamet na obróbkę CNC realizowaną w Tychach.