Każde dziecko cieszy się już na sam widok placu zabaw. Każdy rodzic zna sytuacje, kiedy z trudem odrywa swoje dziecko od zabawy, gdy robi się późno podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu na terenach przeznaczonych rekreacji. Są to miejsca przepełnione dziecięcym gwarem, pełne uśmiechniętych maluchów i ich rodziców. Podstawową funkcją placu zabaw jest zapewnienie najmłodszym kreatywnej rozrywki w gronie rówieśników. Do tego potrzebne jest jednak odpowiednie wyposażenie takiego placu. Kluczową rzeczą podczas planowania takiego miejsca, jest bezpieczeństwo jego użytkowników.

Karuzela – numer jeden na plac zabaw

Każdy plac zabaw to oczywiście nie tylko huśtawki czy drabinki. Żaden nie może powstać i funkcjonować bez… karuzeli! Jest to świetna rozrywka dla każdego malucha, sprawia mnóstwo frajdy i pozwala, aby aktywnie uczestniczyć podczas zabawy również w większej grupie. Odpowiednio dobrana karuzela na plac zabaw zapewni odpowiednią dawkę atrakcji dla najmłodszych i da chwilę oddechu dla zabieganych rodziców, by ich pociechy mogły odpowiednio spożytkować swoją energię.

Karuzela na plac zabaw – różne rodzaje

 Patrząc na produkty do wyposażenia miejsc rekreacji dla najmłodszych, wybór jest szeroki. Istnieją różne rodzaje karuzel, dzięki którym możemy stworzyć świetne miejsce do zabawy. Wyróżniamy między innymi: karuzele obrotowe, słupowe czy też tarczowe. Karuzela na plac zabaw z siedziskiem, do tego zamknięta będzie dobrym wyborem z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników i zabezpieczenie przed wypadnięciem podczas użytkowania.

Karuzela tarczowa

Karuzela tarczowa z siedziskami z płyty HDPE to doskonały produkt do wyposażenia placu zabaw. Posiada wszystkie odpowiednie certyfikaty i atesty, które rekomendują do odpowiedniego użytkowania i dają gwarancję, że produkt jest odpowiedni i bezpieczny w trakcie zabawy. Istotnym faktem jest, że karuzela ta nie wymaga regularnej konserwacji, ani dodatkowych działań pielęgnacyjnych. Wykonana jest z wysokiej klasy materiałów i ma właściwości antypoślizgowe.