Istnieje mnóstwo wydarzeń, takich jak koncerty, eventy czy przeróżne targi, które wymagają dobrego rozpromowania, żeby pojawiło się na nich dużo uczestników. Jak dotrzeć do jak najszerszej grupy osób, które mogą być zainteresowane organizowanym wydarzeniem?

Jednym ze sposobów jest wykorzystanie możliwości, jakie dają plakaty. Charakteryzują się one sporym formatem, na którym większość miejsca zajmuje grafika. Warstwa tekstowa ograniczona jest do minimum i najczęściej zawiera takie informacje, jak miejsce wydarzenia, datę, godzinę oraz to, co będzie się działo. I choć sprawa może wydawać się prosta, to jednak projektowanie plakatów jest niejako sztuką. A to oznacza, że wysokiej jakości plakat mogą stworzyć wyłącznie graficy – artyści, czyli tacy, którzy zatrudni są w Fesido. 

Sztuka projektowania plakatów 

Aby plakat spełniał swoje zadanie i zachęcał do udział w tym, co jest promowane musi zawierać w sobie kilka elementów. Przede wszystkim powinien pozytywnie oddziaływać na wyobraźnię, intrygować oraz na długo pozostawać w pamięci. Trzeba pamiętać też o tym, żeby zachowana została hierarchia informacji – począwszy od najważniejszej, a skończywszy na najmniej istotnej. Wszystko po to, aby już po jednym „rzucie okiem” było wiadomo czego dotyczy plakat. Ponadto treści połączone z grafiką muszą tworzyć wyraźny obraz, łatwy do odczytania i odznaczający się wysoką estetyką. Jak stworzyć takie dzieło? Odpowiedź na to pytanie znają wybitni graficy z Fesido, mający na swoim koncie mnóstwo sukcesów i tysiące zrealizowanych zleceń na twórcze plakaty. Tak naprawdę plakat jest obowiązkowym elementem kampanii politycznych, społecznych, jak i usługowych… W studio graficznym Fesido dokonywane jest zarówno projektowanie plakatów, które mają być wykorzystane w wersji cyfrowej, jak i tych do druku. Składając zamówienie każdy klient ma gwarancję tego, że plakat będzie cechował się unikatowym designem na najwyższym poziomie. Nasi graficy nie korzystają bowiem z szablonów, a każdy projekt powstaje od podstaw. Zapewniamy terminowość i otwartość na wszelkie uwagi – na każdym etapie realizacji projektu.