Chcesz się wybrać do Szwecji, jednak wciąż zastanawiasz się jaki rodzaj transportu wybrać? Świetnie, że trafiłeś na ten artykuł. W poniższym artykule poznasz zalety i wady podróży promem do Szwecji. Dzięki temu dowiesz się, czy prom do Szwecja będzie spełniał oczekiwania. 

Prom do Szwecji – zalety

Decydując się na prom do Szwecja, na pewno podróżujący mogą liczyć na szereg udogodnień. Główną zaletą to możliwość poruszania się po całym statku, a oczywiście podróżując samochodem czy samolotem, nie mamy takiej opcji.  Tak więc gdy poczujemy potrzebę przewietrzenia się lub rozprostowania kości możemy pochodzić sobie po statku oraz podziwiać widoki pięknego Morza Bałtyckiego. 

Jeżeli zakupimy bilety na prom do Szwecja, to będziemy mieli możliwość miejsca siedzącego przy oknie. Samo kupno biletów z wyprzedzeniem pozwoli również na oszczędności finansowe, ponieważ bilety są wtedy dużo tańsze. Osoby, które cenią sobie szereg udogodnień na statkach pasażerskich, mogą liczyć na dostęp do restauracji, pubów, dyskotek czy rozrywek dla dzieci. 

Dla osób, których nie lubią ograniczać się z bagażem mamy dobrą wiadomość. Jeśli zdecydujemy się na prom do Szwecja, nie musimy się martwić o jego limit – zwyczajnie go nie ma. Wprawdzie regulaminowo pasażerowie mogą zabrać do 50 kg, jednak nikt bagażu nie waży i nie zwraca na niego uwagi.  

Prom do Szwecji – wady

Omówiliśmy zalety, teraz przejdźmy do wad, jakie wiążą się z promem do Szwecji. Decydując się na prom do Szwecja, należy przygotować się na kilkugodzinną podróż. Długość wynika głównie z prędkości statku poruszającego się ok. 30-40 km/h. Statek to transport zbiorowy, dlatego musimy przygotować się na cierpliwość wobec innych pasażerów. 

Prom do Szwecja nie będzie dobrym wyborem dla osób, które mają chorobę lokomocyjną lub im po prostu słabo, kiedy grunt kołysze się pod stopami. Na statku zawsze buja, nawet gdy morze jest spokojne. Dlatego można odnieść wrażenie, że wszyscy pasażerowie są pijani.