Dentyści to lekarze wykształceni w dziedzinie stomatologii, zajmujący się zdrowiem jamy ustnej. Specjalizują się w diagnostyce, profilaktyce i leczeniu problemów związanych z jamą ustną, zębami i dziąsłami. Wizyty u stomatologa powinny odbywać się regularnie, a najlepiej wprowadzić je w krew już od najmłodszych lat, żeby w późniejszej przyszłości nie wiązały się one z niepotrzebnym stresem w życiu małych pacjentów. Istnieją dwa sposoby uzyskania pomocy ze strony stomatologa tj. wizyta prywatna, w stu procentach opłacana przez pacjenta lub stomatolog Kielce NFZ. Jakie różnice możemy zauważyć w wizytach prywatnych, a wizytach na NFZ? Dowiesz się o nich więcej w poniższym artykule! 

Stomatolog – wizyta prywatna

Prywatne wizyty u dentysty mogą wynikać z wielu przyczyn. Może to być rutynowa kontrola lub nasze pojawienie się w gabinecie może być spowodowane tym, że coś jest nie tak z zębami lub jamą ustną. Jeśli cierpisz z powodu nagłego bólu zęba, powinieneś jak najszybciej udać się do stomatologa, ale nie zapominajmy o tym jak ważne są wizyty kontrolne, które nie są związane z żadnymi problemami zdrowotnymi. Wizyta w placówce prywatnej różni się przede wszystkim tym, że jest ona płatna i nie pokrywa jej NFZ. Dodatkowo podczas wizyt prywatnych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych metod leczenia oraz produktów najwyższej jakości, co nie zawsze jest możliwe w przypadku wizyt sponsorowanych przez NFZ. Ponadto, czas oczekiwania na wizytę prywatną jest stosunkowo krótki, jest to więc najlepsze wyjście w momencie kiedy zależy nam na czasie. 

 

Stomatolog – wizyta na NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia jest usługą publiczną, która zapewnia opiekę zdrowotną wszystkim obywatelom Polski. Dentyści mogą świadczyć swoje usługi jako część systemu NFZ, a także otrzymać za nie refundację. Warto jednak pamiętać, że kolejki do specjalistów takich jak stomatolog Kielce NFZ są bardzo długie i w wielu przypadkach pacjenci zmuszeni są udać się do stomatologa prywatnie. Wizyty na NFZ posiadają również mniejsze zasoby pieniężne na wykorzystanie na jednego pacjenta. Oznacza to, że wykonywane przez specjalistów, takich jak stomatolog Kielce NFZ, usługi z dziedziny stomatologii wiążą się z określoną ilością pieniędzy, a co za tym idzie wykorzystaniem określonych materiałów podczas leczenia, a nawet ich ilości.