Świeczka z wosku pszczelego to w pełni naturalny produkt ceniony za swoje wspaniałe właściwości. Możemy do nich zaliczyć zarówno te czysto estetyczne, czyli piękny, osiągany bez sztucznych barwników, kolor sprawiający, że zapalone wieczorem wywołują ciepły i bardzo przyjazny nastrój w każdym wnętrzu. Wiele osób korzysta z nich również dla ich niewątpliwych cech zdrowotnych.

Zdrowotne zalety świeczki z wosku pszczelego

Przede wszystkim świece z naturalnego wosku pszczelego spalają się bezdymowo, to ich ogromna przewaga nad najpopularniejszymi świecami z parafiny. Podczas spalania świeczki w składzie której znajduje się tylko i wyłącznie naturalny wosk pszczeli w pomieszczeniu wytwarza się specyficzny mikroklimat o silnym zdrowotnym oddziaływaniu polegającym na:

  • jonizacji powietrza, co powoduje, że zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu zostają zneutralizowane i osadzają się na powierzchniach;
  • neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, między innymi bardzo szkodliwego dymu tytoniowego;
  • wypełnianiu pomieszczenia zapachem miodu i propolisu, co powoduje uspokojenie i wyciszenie wszystkich osób oddychających taką atmosferą;

Świece z wosku pszczelego jako piękne dekoracje

Każde wnętrze, w którym znajdzie się choć jedna świeczka z wosku pszczelego, od razu nabierze szlachetniejszego oraz unikalnego charakteru. Można to zapewnić zwłaszcza przy użyciu przepięknych świeczek o przeróżnych kształtach. Ich wybór jest olbrzymi i poza typowymi kształtami prostych świec zarówno cienkich jak i znacznie grubszych możemy spotkać się ze świecami w kształcie kuli oraz licznymi przedstawieniami zwierząt czy kwiatów. W okresie świąt Bożego Narodzenia dużym powodzeniem cieszą się świece o kształtach choinek, aniołków, szopek bożonarodzeniowych oraz wielu innych świątecznych motywów.

Świeczka z wosku pszczelego jest zatem idealnym wyborem jako produkt zdrowotny, jako dekoracja naszego domu a także jako prezent, który z pewnością ucieszy każdego nią obdarowanego.