W niektórych ośrodkach wypoczynkowych, oprócz zwykłych pobytów i licznych atrakcji, oferowane są tak zwane turnusy odchudzające. Czym są i co dokładnie mają na celu? To pytanie przechodzi przez myśl osobom, które właśnie intensywnie rozglądają się za skuteczną metodą odchudzania. 

Czym są turnusy odchudzające?

Profesjonalne turnusy odchudzające to wczasy trwające przeważnie 7 lub 14 dni w ośrodku, w którym uczestnicy poddawani są ocenom lekarza, dietetyka i trenera. Ocena ta dotyczy ich stanu zdrowia, kondycji i sprawności fizycznej. Podczas pobytu prowadzone są zajęcia sportowe, czyli ćwiczenia i inne aktywności fizyczne zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu. W tym czasie uczestnicy mogą zasięgnąć rady dietetyka, który specjalnie dla nich ustala właściwą dietę. Na turnusach tych dużo mówi się o zdrowym odżywianiu, o różnego typu aktywnościach, co ma wspomagać zdrowe i skuteczne odchudzanie. 7 czy 14 dni to krótki czas, ale wystarczający, by pozyskać niezbędną i fachową wiedzę. 

Co jest celem turnusów odchudzających?

Celem turnusów odchudzających jest pomoc osobom, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i zadbać o swoje zdrowie. Wiele osób niejednokrotnie rozpoczyna proces odchudzania od nowa, po czym rezygnuje ze względu na brak motywacji, brak wiedzy na temat odchudzania. Turnusy są krótkie, ale intensywne. To czas, który można dobrze wykorzystać i pozyskać wiedzę, która pomoże przetrwać ten trudny i czasochłonny proces. Odchudzanie w rzeczywistości może być przyjemne, bo dieta nie ogranicza się do liścia sałaty i marchewki, z czym najczęściej się kojarzy, ani do intensywnych treningów na siłowni. I by to uświadomić ludziom, organizowane są takie turnusy. 

Turnusy odchudzające to świetne wprowadzenie do dłużej trwającego odchudzania, a może nawet do całkowitej zmiany dotychczasowego trybu życia. Warto więc w nich uczestniczyć. Trzeba tylko wybrać ośrodek, który ma najciekawszą ofertę i przede wszystkim umożliwia kontakt z profesjonalnym dietetykiem, trenerem i doświadczonym lekarzem.