Piękno i funkcjonalność – te dwie cechy warto połączyć, aby urządzić mieszkania marzeń. I w żadnym z pomieszczeń nie powinniśmy z nich rezygnować. Nawet sypialnia, w której przebywamy zazwyczaj nocą, może nie spełniać naszych oczekiwań, jeżeli nie przemyślimy dobrze jej aranżacji.

Błogo i przytulnie

Urządzenie mieszkania tak, aby było nam przyjazne i dało się lubić to nie lada sztuka. Gdy nam się to uda, to na długie lata będziemy mogli zapomnieć o remoncie. W sypialni spędzamy wiele czasu i nic nie powinno nas podczas snu czy relaksu rozpraszać, czy złościć. Najważniejszą decyzją jest wybór łóżka, które powinno być idealnie dopasowane do jego użytkownika. W eleganckiej sypialni przeznaczonej dla pary swoje zadanie bez zarzuty spełni łóżko tapicerowane 180×200 – ciemnoszare lub w innym stonowanym kolorze, który da odpocząć także oczom. Ten rozmiar łóżka to gwarancja komfortowego snu, po którym obudzimy się wypoczęci. Tapicerowane łóżko przyczynia się do tego, że wnętrze jest przytulne i sprzyja błogiemu wypoczynkowi. Możemy się zdecydować na model wyposażony w szufladę, wtedy zyskamy mebel, w którym będziemy mogli przechowywać pościel i wiele innych drobiazgów.

Sypialnia po skandynawsku 

Nowoczesne sypialnie są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Możemy to pomieszczenie zaaranżować w którymś z modnych stylów, aby cieszyło także nasze oczy. Chyba żaden tak nie pasuje do sypialni, jak styl skandynawski, który charakteryzuje się prostotą, wykorzystaniem jasnych barw i naturalnych materiałów. Sypialnia często nie jest zbyt obszernym pomieszczeniem, a wiele przestrzeni zabiera nam łóżko, dlatego jasne meble czy dodatki powiększą ją optycznie. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem 160×200 to idealny wybór do sypialni, w której chcemy mieć nieco przestrzeni – wyśpią się w nim dwie osoby, a w pokoju będzie jeszcze miejsce na inne meble. Szafa lub komoda to także meble, których w funkcjonalnej sypialni nie powinno zabraknąć. Pomogą nam one zachować w pokoju ład i porządek, a można w nich przechowywać nie tylko ubrania, ale też pościel, ręczniki i wiele innych niezbędnych rzeczy.