Nie od dziś wiadomo, że jasna przestrzeń może działać bardzo kojąco oraz uspokajająco. Jeśli komuś zależy przede wszystkim na takim efekcie w swojej sypialni, to powinien postawić na styl prowansalski. A jego doskonałym uzupełnieniem będzie np. łóżko tapicerowane 160×200 jasnoszare. Sypialnia w takim stylu stanie się naszą oazą spokoju, zaś łóżko tapicerowane jasnoszare idealnie ją uzupełni i pozwoli nam czuć się niezwykle komfortowo.

Łóżko tapicerowane jasnoszare – doskonały wybór do sypialni w stylu prowansalskim

Cisza, spokój, kontakt z naturą, możliwość relaksu – to główne określenia, które cechują styl prowansalski. I oczywiście nie wzięło się to znikąd. Taka jest bowiem sama Prowansja, czyli kraina na południu Francji, rocznie odwiedzana przez miliony turystów spragnionych pól lawendy oraz odpoczynku. To wszystko można też przenieść do naszej sypialni. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie łóżko tapicerowane 180×200 jasnoszare i pamiętać o kilku elementach.

Jaka powinna być sypialnia prowansalska i dlaczego łóżko tapicerowane jasnoszare do niej pasuje?

Łóżko tapicerowane 180×200 jasnoszare jest niezbędnym elementem sypialni prowansalskiej. Ale poza tym nie zapominajmy, że w sypialni prowansalskiej dominują jasne barwy, które muszą być widoczne na ścianach, podłodze czy w doborze mebli lub ozdób i dodatków. Jednak oprócz np. bieli, Prowansja to także barwa fioletowa, czyli oczywiście symbol lawendy, która również powinna pojawić się w naszym pomieszczeniu. Nierozerwalne powiązanie z przyrodą powinno przejawiać się także w drewnianych meblach.

Do tego wszystkiego dobieramy łóżko tapicerowane jasnoszare oraz odpowiednie dodatki w postaci lampek, zasłon, zegara, lustra tak, by zachować romantyczny oraz naturalny klimat i gotowe! Nasza sypialnia w stylu prowansalskim prezentuje się wyjątkowo, zaś łóżko tapicerowane 160×200 jasnoszare nie tylko doskonale się komponuje z wystrojem wnętrza, ale też zapewni nam komfortowy sen.