Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – ta stara mądrość ludowa nie traci na aktualności. Młode umysły są najbardziej chłonne, dlatego to, czego nauczyliśmy się w dzieciństwie, pamiętamy przez całe życie.

 

Kolonie językowe dla dzieci – niezapomniana przygoda

Znajomość co najmniej jednego języka obcego powinna być powszechna, warto więc, aby jego naukę zaczęły już małe dzieci. Coraz więcej szkół, a nawet przedszkoli przykłada do nauki dużą wagę, ale często to nie wystarczy, aby władać doskonale językiem obcym. Nauka języka powinna być intensywna, regularna i sprawiać nam przyjemność – tylko wtedy możemy się spodziewać spektakularnych sukcesów. Zwłaszcza dzieci lubią się uczyć tego, do czego ich się nie zmusza i co kojarzy się z zabawą.  Dobrą okazją do zarażenia ich pasją, są kolonie językowe, na których będą poznawać język obcy w sposób bezstresowy i kreatywny. Już uczniowie pierwszych klas podstawówki mogą wziąć udział w wakacyjnych kursach języka, organizowanych za granicą. Jest to dla nich okazja do przeżycia niezapomnianej przygody, zwiedzenia pięknych miejsc, a także nawiązania nowych przyjaźni. 

 

Dla dzieci i młodzieży 

Dzieci uczące się języka angielskiego mogą spędzić wakacje połączone z nauką nie tylko w Anglii, ale także w kilku innych krajach. Dużą atrakcją będzie dla nich z pewnością kurs na Cyprze czy na Malcie, bo są to miejsca bardzo interesujące turystycznie. Małym uczestnikom wakacyjnych kolonii językowych organizatorzy zapewniają wiele atrakcji pozalekcyjnych i naukę zupełnie inną niż w szkolnych murach. Obozy językowe dla dzieci są tak pomyślane, aby każdy z małych uczestników trafił do grupy o odpowiednim poziomie zaawansowania – wówczas może czuć się swobodnie i łatwo przyswajać nową wiedzę. Również nieco starsi uczniowie mogą skorzystać z oferty nauki języka, decydując się na obozy młodzieżowe zagraniczne. Przekonają się na nich, że wakacje także mogą być doskonałą sposobnością do nauki nowych umiejętności, a nauka może być prawdziwą przyjemnością, jeżeli jest kreatywna i podana w atrakcyjnej formie,