Wrocław: przylotniskowy parking i samo lotnisko, to miejsca, do których możesz trafić

Wrocław, to miejsce, które zadziwia wielu turystów. Różnorodność stylów, zabytków i wydarzeń, rokrocznie przyciąga do tego miasta rzeszę fanów. Trzeba przyznać, że przyjeżdżają tutaj ludzie z całego świata. Lotnisko i parking z korzystnymi warunkami, na którym można zostawić auto przed odlotem sprawiają, że wielu turystów wybiera właśnie to miejsce na wylot na wakacje czy do pracy.
Zastanawiasz się, co poza lotniskiem jesteś w stanie zobaczyć we Wrocławiu? Zapraszamy Cię na wirtualną wycieczkę po tym mieście. Poniższy tekst pozwoli Ci wyobrazić sobie miejsce, do którego nie tylko chciałbyś przyjechać, ale do którego będziesz regularnie wracać.

Mosty i sport – właśnie to wyróżnia Wrocław spośród innych polskich miast

Jeśli choć przejazdem byłeś kiedyś we Wrocławiu, z pewnością zauważyłeś ogromną ilość mostów i kładek. Tak, Wrocław z tego słynie. Z ciekawostek powiemy Ci, że pod względem ilości mostów jest czwartym miastem w Europie. Wyprzedzają go jedynie Amsterdam, Petersburg i Wenecja.

Kiedy wchodzisz w przewodnik turystyczny, zapewne dziwisz się, jak dużo atrakcji możesz odnaleźć w tym mieście. Wrocław, to nie tylko piękny stary rynek, lotnisko czy największy w Polsce aquapark, tutaj odnajdziesz także stadion olimpijski. Miasto zainwestowało we wspomniany obiekt, pomimo faktu, że nigdy nie planowano w nim zrobić Igrzysk Olimpijskich.

Jeżeli tego typu miejsce sportowe Cię nie interesuje, bo kochasz np. zwierzęta – Wrocław także będzie miał dla Ciebie propozycję. Poza słynnym ZOO, możesz na Partynicach zlokalizować tor do wyścigów konnych. Jak można się spodziewać, jest to jedno z trzech miejsc w Polsce, gdzie wspomniane wyścigi się odbywają. Tutaj właśnie, podczas swojej wizyty w kraju, w roku 1983, Jan Paweł II odprawił mszę.

Miasto zorganizowało się w taki sposób, że nie musisz martwić się o parking, jeśli masz ochotę zawitać do Wrocławia samochodem. Liczne miejsca parkingowe pozwolą Ci pozostawić auto w dowolnym miejscu.

W jeden dzień poznać Wrocław – pierwsze zabytki, które koniecznie musisz zobaczyć

Szczerze powiemy, że aby obejść cały Wrocław i do tego zwiedzić wszystkie możliwe atrakcje, nie wystarczy Wam jeden dzień. A co jeśli jesteście przejazdem, macie kilka godzin, a dworzec czy lotnisko nie napawa Was optymizmem? Możecie skorzystać z intensywnego programu, który pozwoli Wam dotrzeć do najciekawszych miejsc w tym mieście. O co nam chodzi? Wyjaśnimy poniżej.

Jeśli przyjechałeś do Wrocławia pociągiem, z pewnością nie będzie potrzebny Ci parking. Jeśli jednak przyjechałeś autem – znajdziesz wokół tego Dworca Głównego wiele miejsc, gdzie będziesz mógł zaparkować samochód. To jest jedna dobra wiadomość. Drugą jest to, że szybkie zwiedzanie możesz rozpocząć właśnie od dworca. Zastanawiasz się, co w nim ciekawego? Spieszymy donieść. Dworzec Główny to monumentalna budowla, która sama w sobie jest jednym z najładniejszych w mieście krasnali. Powstała w połowie XIX wieku. Jeśli interesujecie się historią tego typu miejsc, musimy powiedzieć o tym, że jej obecny wygląd został zmodernizowany na potrzeby Euro 2012, zaś wielkość zmieniała się wraz z realiami polskiej kolei. Hol oraz hala peronowa z pewnością na niejednym turyście zrobi ogromne wrażenie. Z ciekawostek – każdy turysta powinien odwiedzić trzeci peron, bowiem właśnie na nim znajduje się tablica, która upamiętnia osobę Zbigniewa Cybulskiego – słynnego aktora, który zginął właśnie w tym miejscu pod kołami pociągu. Tragedia ta wydarzyła się w roku 1967, w styczniu.